Се збогува од актерството: Бурак Озчивит (Бали Бег) ја менува професијата!? (видео)

Популарниот турски актер Бурак Озчивит, го запознавте и засакавте како Бали Бег во серијата „Величенствениот султан“. Во која било серија или филм да се појави, гледаноста енормно се зголемува.

Но, ако може да се суди по најновото видео кое тој го објави на Инстаграм, изгледа дека веќе нема да го гледаме на малите екрани и дека сериозно размислува да ја промени професијата.

 

A post shared by Burak Özçivit (@burakozcivit) on

Во видеото се гледа како Бурак е застанат од другата страна на камерата и започнал да снима. 

Дали оваа улога ќе му се допадне, бидејќи многу добро се снајде во неа, па ќе се откаже од глумата или ова е само негова краткотрајна проба, останува да видиме.

 

A post shared by Burak Özçivit (@burakozcivit) on

Горат социјалните мрежи: Познатата пејачка се соблече на 48 години

Сања Ѓорѓевиќ отсекогаш може да се пофали со витка линија, но ретко можевте да ја видите во бикини.

Меѓутоа, Сања одлучи да ги почасти фановите со провокативни фотографии во разни пози, па го покажа своето затгнато тело на кое работеше во текот на ладните денови.

Некогаш најдобри другарки: Погледнете како изгледале Дара и Карлеуша пред 20 години

Погледнете како изгледале Дара Бубамара и Јелена Карлеуша во емисијата „Музичка кутија“. Тогаш биле во добри односи што може да се забележи.

Ова видео е од 1997 година, а колку се промениле пејачките одтогаш па до сега погледнете во видеото.

Тој има само 15 години и 320 килограми: Еве како изгледа неговиот живот

Џејкоб Милер од раѓање бил голем. Роден е 5 недели порано, а дошол на свет тежок околу 6 килограми.

Докторите тврдат дека е роден со хормонски проблем, кој е причина за неговото дебелееење.

Веќе на година дена, Џејкоб имал 23 килограми. Во понатамошниот развој добивал и по 45 килограми годишно плус.

[Printskrin: YouTube/Cincinnati Children's Hospital Medical Center]

Огромниот вишок килограми му создавал физички и психички проблеми. Милер страда од дијабетес, срцеви проблеми како и проблем со црниот дроб.

Свесен е дека мора да направи огромна промена во начинот на живот за да преживее.

[Printskrin: YouTube/Cincinnati Children's Hospital Medical Center]

Поради тоа се вклучи во програмата што ја осмисли Детската клиника во Синсинати, а кој вклучува различни третмани за дебелите деца.

Воведена му е строга диета која се базира само на здрава исхрана. Изгубил 34 килограми и бил презадоволен од тоа.

Сепак, лекарите не застанаа тука. Направен му е бајпас на желудникот.

За само 6 месеци и неговиот изглед драстично се промени, а за една година навистина има огромна разлика.

Погледнете ја неговата приказна:

Најчитани

Твитови