Се збогува од актерството: Бурак Озчивит (Бали Бег) ја менува професијата!? (видео)

Популарниот турски актер Бурак Озчивит, го запознавте и засакавте како Бали Бег во серијата „Величенствениот султан“. Во која било серија или филм да се појави, гледаноста енормно се зголемува.

Но, ако може да се суди по најновото видео кое тој го објави на Инстаграм, изгледа дека веќе нема да го гледаме на малите екрани и дека сериозно размислува да ја промени професијата.

 

A post shared by Burak Özçivit (@burakozcivit) on

Во видеото се гледа како Бурак е застанат од другата страна на камерата и започнал да снима. 

Дали оваа улога ќе му се допадне, бидејќи многу добро се снајде во неа, па ќе се откаже од глумата или ова е само негова краткотрајна проба, останува да видиме.

 

A post shared by Burak Özçivit (@burakozcivit) on

Бидермаерот, најдобриот пријател на невестата

Традицијата според која невестата носи букет цвеќе кога стапува во брак почива на едноставната симболика според која секој цвет има свое значење, а здружени во букет претставуваат вистинска мала амајлија за онаа која наскоро ќе премине во нова животна фаза. Од старите народни верувања до ден денес се задржа тој букет познат под името бидермаер, но во современиот свет начините на негова изработка се толку разнолики што е навистина тешко да се одбере само еден, и тоа вистинскиот…

Денес бидермаерот се прави од најразлични цветови, од нежни рози до бобинки и украсни билки, но ако некогаш полските цветови имаа свое место во букетите, денес веројатно на нивно место ќе дојдат холандските рози или кали. Во зависност од тоа каква венчавка планирате, каква венчаница ќе носите или кое е вашето омилено цвеќе, од тоа ќе зависи и вашиот венчален букет.

Алиона и Бруно го направија тоа повторно: СВЕТСКИ И ОЛИМПИСКИ ШАМПИОНИ ПОВТОРНО! (Видео)

Алиона и Бруно го направија тоа повторно! СВЕТСКИ И ОЛИМПИСКИ ШАМПИОНИ ПОВТОРНО СЕГА!

Нивниот слободен скејт (танц) беше магичен. Тие повторно го поставија новиот светски рекорд во слободниот скејт, како и во комбинираниот резултат. Не може да се подобри, магијата во нивното движење и складноста на чекорите, толку се уходани помеѓу нив што се неверојатни секој следен пат! 

Совршена фризура: Вечерва блеснете на уникатен начин, спремна за 5 минути! (Видео)

Во денешново упатство за коса ви покажуваме како да ја креирате оваа едноставна пунџа. Она што најмногу ќе го засакате во врска со оваа едноставна фризура е тоа што е доволно брзо да се направи наутро пред работа, но доволно елегантна за да се носи на фенси формален настан.

 

Најчитани

Твитови