Ова се најдобрите мажи во хороскопот: Проверете дали сте меѓу нив?

Тие се бестрашни, ја штитат и сакаат својата партнерка и спремни се на се.

 

ОВЕН

Со овните владее Марс, планетата на акцијата и храброста, така да Овните не знаат што е тоа страв. Секој ризик претставува предизвик за нив, додека опасните ситуации во кои се наоѓаат само им ја зголемуваат самодовербата.

ЛАВ

Лавот е еден од најхрабрите знаци со кои владее Сонцето, симболот за успех. Спремни се да го превртат светот, само за да ја постигнат својата цел. Луѓето не треба да ги имаат за непријатели.

СКОРПИЈА

Плутон и Марс, планетите на моќта и храброста, владеат со храбрите припадници на овој знак. Обожуваат предизвици и ризици. Опасностите постојат само поради нив.

СТРЕЛЕЦ

Иако понекогаш ризикуваат повеќе од дозволеното, брзо се опоравуваат и спремни се да се соочат со нови предизвици. Не се плашат од промени, се што е ново е предизвик за нив.

Шерифовиќ и го фотографирала газето на Карлеуша (ВИДЕО)

Снимњето на „Ѕвездите на Гранд“  трае по 12 часа, па челновите на жириото постојано наоѓаат начин како да се забавуваат. Пејачката Марија Шерифовиќ  е снимана како и го фотографира газето на Јелена Карлеуша.

Гледајте го видеото:

Тијана воодушеви како Џеси Џеј во ТЛЗП (ФОТО)

Македонската претставничка во шоуто „Твоето лице звучи познато“, Тијана Дапчевиќ, во епизодата што се прикажуваше вчеравечер го имитираше настапот на Џеси Џеј. Тијана повторно беше одлична, ги пееше Bang Bang и Burning Up, а добриот настап резултираше со високи оценки од жирито, но и пофалби на социјалните мрежи.

„Ќе видите вечер како помина снимањето. Јас си поминав одлично. Ќе се гордеете со мене“, ни рече Тијана неколку часа пре епизодата да се прикаже на телевизија.

Таа следната недела ќе има малку поинаков лик за имитација, фолк пејачката Дара Бубамара.

Борко Ристовски стана татко! (ФОТО)

Чуварот на македонската репрезентативна ракометна мрежа за прв пат ќе се најде во улогата на татко, откако на социјалните мрежи се редеа честитки за неговата нова родителска улога заедно со неговата сакана Нина.

Прекрасната Николина, Борко знаеше како да ја сочува далеку од очите на јавноста, иако атрактивната и шармантна девојка можеше понекогаш да се забележи како го бодри од трибините на неговите натпревари.

На нејзиниот профил, која неодамна го прослави својот 25 роденде, осамна фотографија на која таа го покри лицето на момчето до неа со розово срценце, но она што може да се забележи е дека мистериозниот лик  има иста тетоважа на левата рака, како и Борко.

Најчитани

Твитови