Ова се најдобрите мажи во хороскопот: Проверете дали сте меѓу нив?

Тие се бестрашни, ја штитат и сакаат својата партнерка и спремни се на се.

 

ОВЕН

Со овните владее Марс, планетата на акцијата и храброста, така да Овните не знаат што е тоа страв. Секој ризик претставува предизвик за нив, додека опасните ситуации во кои се наоѓаат само им ја зголемуваат самодовербата.

ЛАВ

Лавот е еден од најхрабрите знаци со кои владее Сонцето, симболот за успех. Спремни се да го превртат светот, само за да ја постигнат својата цел. Луѓето не треба да ги имаат за непријатели.

СКОРПИЈА

Плутон и Марс, планетите на моќта и храброста, владеат со храбрите припадници на овој знак. Обожуваат предизвици и ризици. Опасностите постојат само поради нив.

СТРЕЛЕЦ

Иако понекогаш ризикуваат повеќе од дозволеното, брзо се опоравуваат и спремни се да се соочат со нови предизвици. Не се плашат од промени, се што е ново е предизвик за нив.

БЕЈБИ БУМ: Катарина Ивановска позираше со трудничкото стомаче! (фото)

Откако излезе веста дека најпознатиот македонски модел Катарина Ивановска е во блажена состојба, не престаа да се објавуваат фотографии од нејзиното стомаче. 

Но, овој пат преубавата Катарина намески објави фотка од трудничкото стомаче. Мора да признаете дека и во блажена состојба е преубава!

 

#babybump #kinokarpos #spring #skopje #momtobe

A post shared by Katarina ivanovska (@katarina_ivanovska) on

ОДИ ПО СТАПКИТЕ НА ТАТКО МУ: Синот на Ламбе го учи музичкиот занает! (фото)

Пејачот Ламбе Алабаковски некако се повлече од очите на јавноста. Одамна нема издадено нов сингл, што не наведува да мислиме дека сериозно е посветен на татковството.

 

#Михаил #чоколадо #darkchocolate is the best way to lose weight and tooth 🤣😂🤣😂👼🔝🐰🙋🏻‍♂️🙏🏻

A post shared by 🎙🎚🎼Ламбе Алабаковски 🎼🎚🎙® (@lambealabakovski) on

Но, тој повеќе од очигледно е декане ја заборавил музика. Сега го учи синот на музичкиот занает. 

Имено, Ламбе објави фотографии на Инстаграм на кои неговиот син свири на клавијатури, потоа како пее... Нема сомнеж дека тој ќе биде негова замена!

 

Нашата омилена продавница засега 😂🤓 our #favorite #store

A post shared by 🎙🎚🎼Ламбе Алабаковски 🎼🎚🎙® (@lambealabakovski) on

 

#concert #charity #tatkoisin ❤️

A post shared by 🎙🎚🎼Ламбе Алабаковски 🎼🎚🎙® (@lambealabakovski) on

ИМ НЕДОСТАСУВААТ ДЕТСКИТЕ ДЕНОВИ: Жирито од „ПИНКОВЕ ЅВЕЗДИЦЕ“ изведува „бесни глисти“! (фото)

Дека на снимањето на музичкото шоу „Пинкове ѕвездице“ се случуваат многу неочекувани ситуации се уверивме уште одамна. Но, овој пат се е многу поинаку. Главните виновници за највата лудост се членовите на жирито.

Имено, Гоца, Јелена, Сале, Леонтина и Сергеј, направија една фотка која и те како ќе ве насмее. Погледнете како тие се навратија во детството!

 

#foolingaround #crew #friends #love Kad se glupiramo u pauzama snimanja ❤❤❤😎🎤🎼🎶

A post shared by Goca Trzan (@gocatrzan) on

Најчитани

Твитови