Неверојатно, но ќе се препознаете: Најголемите пороци на секој хороскопски знак

Хороскопот може многу да ни каже за карактерот на една личност, а помеѓу таквите особини спаѓаат и зависностите, односно склоностите кон некои пороци.Затоа добро прочитајте и запомнете, па кога следен пат ќе го видите вашиот потенцијален партнер, сетете се на овие карактеристики и прашајте го за хороскопскиот знак пред да направите каков било заводнички потег.

Овен 

Овенот, го сака алкохолот и цигарите, а кога ќе се посвети на тоа, не е лесно да се одвикне. Имаат тврдоглав став дека пушењето помага во ослободување од стресот, а и мислат дека изгледаат прилично гламурозно со цигара во рака.

Бик 

Бикот е стабилен знак, но кога се во прашање храна и пијалaци, како некое друго битие да го обзема неговото тело. Сака да им угодува на своите сетила, така што лесно е да се замисли Бик кој сака чаша добар алкохол. 

Близнаци 

Близнаците често го менуваат расположението, што е најчесто проследено со разни пороци, како на пример пушење цигари една по друга, а ако работата им е барем малку поврзана со компјутер или интернет, бидете сигурни дека ноќта ќе ја поминат пред екранот наместо во кревет.

Рак 

Ракот е под големо влијание на Месечината, што го води кон алкохолот и таблетките. Бесот Рибите неретко го потиснуваат со големи количини храна, а покрај тоа и многу пушат. Затоа со нив бидете внимателни.

Лав 

Лавот по дефиниција верува во својата реалност, па сите пороци се добредојдени за него, од коцка и секс до пушење и прекумерно опијанување.

Девица 

Девицата може да биде најголемиот работохоличар, бидејќи многу опсесивно им пристапува на сите работи во животот, а кога нештата ќе тргнат по погрешна насока, доаѓа и потребата за алкохол и таблетки за смирување.

Вага 

Вагата сака да побегне од грдата стварност консумирајќи алкохол, а ни лесните дроги не и се непознати. Но, за разлика од останатите, Вагата лесно се навикнува и на вежбање кое потоа го практикува до изнемоштеност.

Скорпија 

Скорпијата ја носи титулата на најголемиот зависник од секс во Зодијакот, а заедно со тоа оди и многу алкохол. Цигарите ѝ се омилен порок од практична причина – одржување на линијата, за да не мора да држи диета.

Стрелец 

Стрелецот, како и Лавот, има став на бесмртник, па ниту еден порок не му е непознат, а најчесто се наоѓа во проблеми со пари поради зависноста од патувања, која баш не соодвестува на нивната финансиска состојба.

Јарец 

Јарецот е најмалку склон кон пороци од сите знаци на Зодијакот, единствено цигарите, кои според него, не спаѓаат во зависности. Друга крајност кај Јареците е анорексија и булимија, поради опсесијата дека треба да се слаби и убави.

Водолија 

Водолијата по дефиниција истражува, па лесно ќе ја пронајдете во сите можни крајности, од заколнати вегани кои живеат ултра здраво, до ликови кои се пијани од утро до мрак.

Риби 

Рибите го сакаат алкохолот за да ја намалат болката која ја чувствуваат во животот, најчесто психичка, а кога ќе се појави некоја хронична физичка болка, зависноста од таблети е неизбежна. Со оглед на тоа што имаат бујна фантазија, опијатите од сите видови им се најверно друштво, па треба да внимавате на нив.

СРЕЌЕН ХОРОСКОП ЗА СРЕДИНАТА НА РАБОТНАТА НЕДЕЛА! (СРЕДА,18.10.2017)

СРЕЌЕН ХОРОСКОП ЗА СРЕДИНАТА НА РАБОТНАТА НЕДЕЛА! (СРЕДА,18.10.2017)

ОВЕН (21. III – 19. IV)

Среда, 18 Октомври 2017

Денес ќе се раководите од изреката „молчењето е злато“. Ќе бидете мошне заштитнички настроени кон вашиот личен живот и нема да споделувате приватни информации со никого.

Единствено ќе може да допре до вас личност која ви има докажано дека ви е верна до гроб.

БИК (20. IV – 20. V)

Среда, 18 Октомври 2017

Денес ќе бидете совршени мотиватори. Ќе ги инспирирате и охрабрувате луѓето да бидат најдобрата верзија од себе. Со тоа, ем ќе се чувствувате исполнето и задоволно, ем ќе менувате туѓи живот кон подобро. Само напред.

Можно е да увидите дека некој ги копира вашите манири и постапки.

БЛИЗНАЦИ (21. V – 20. VI)

Среда, 18 Октомври 2017

Денес ќе одите во крајности кога станува збор за храната и вежбањето. Или ќе тренирате „како луди“ или нема да направите ниту една вежба, или ќе бидете посветени на здрава, балансирана исхрана или ќе се фрлите на брза храна.

Експериментирајте во кујната со пикантни јадења. Преоткријте ја моќта на зачините.

РАК (21. VI – 22. VII)

Среда, 18 Октомври 2017

Вие не застанувате често во центарот на вниманието, бидејќи сте поповлечени по природа. Но, денес ќе имате огромна самодоверба која нема да ви дозволи да останете во сенка. Блеснете како лидери на работното место и во друштвото. Многумина ќе бидат пријатно изненадени од вашата нова улога.

ЛАВ (23. VII – 22. VIII)

Среда, 18 Октомври 2017

Повеќе набљудувајте, помалку зборувајте. Денес е суштински важно да ги примате невербалните сигнали кои ви ги испраќаат луѓето и да „читате меѓу редови“. Понекогаш луѓето зборуваат напразно, но нивното тело издава важни информации.

Ќе си потврдите дека некој не е „јагне“ како што се претставува. Внимавајте од волците во јагнешка кожа.

ДЕВИЦА (23. VIII – 22. IX)

Среда, 18 Октомври 2017

Денес ќе бидете одлични медијатори. Ќе смирите две завојувани страни и ќе се чувствувате како да стоите на врвот на светот.

Некои девици ќе финишираат важни преговори или конечно ќе стават потпис на договор со огромен потенцијал за заработка.

ВАГА (23. IX – 22. X)

Среда, 18 Октомври 2017

Денес парите ќе ви ги преокупираат мислите. Умот ќе ви работи со брзина на светлината и постојано ќе анализирате разни, разни шанси за заработка.

Не трчајте по „лесни пари“, бидејќи голема е веројатноста да се изгорите.

ШКОРПИЈА (23. X – 21. XI)

Среда, 18 Октомври 2017

Денес ќе се соочите со многу душкала, кои ќе копаат во вашиот личен живот. Ставете силен филтер на усните и не зборувајте многу за интимниот живот, бидејќи некој нетрпеливо чека да дојде до податок со кој може да ви наштети.

Средба „еден на еден“ ќе ве израдува неизмерно.

СТРЕЛЕЦ (22. XI – 21. XII)

Среда, 18 Октомври 2017

Некој ќе ви довери тајна која ќе поттикне бура во вашата глава и тешко ќе можете да се концентрирате на обврските. Дајте си време за пауза за да можете да си ги подредите мислите.

Можно е да се соочите со несоница или да имате испрекинат сон.

ЈАРЕЦ (22. XII – 19. I)

Среда, 18 Октомври 2017

Денес активно ќе го ширите кругот на познаници. Ќе бидете најзабавен соговорник, кој со хумор и остроумни коментари ќе плени на прва средба. Кај многумина ќе оставите фантастичен прв впечаток.

Ќе одложите многу обврски за утре. Не се прекорувајте за тоа. Сите имаме непродуктивни денови.

ВОДОЛИЈА (20. I – 18. II)

Среда, 18 Октомври 2017

Амбициозноста ќе ги диктира вашите постапки. Ќе работите неуморно, ќе ја прескокнете паузата и ќе копате нови и нови можности за заработка. Вие последни ќе го напуштите работното место.

Некои водолии неочекувано ќе добијат шанса да отпатуваат некаде.

РИБИ (19. II – 20. III)

Среда, 18 Октомври 2017

Денес ќе комуницирате со многу лица кои физички се далеку од вас - клиенти од странство, отселени пријатели или роднини. Можно е да станете дел од љубовна врска на далечина.

Ќе бидете многу искрени, иако можно е да зажалите за тоа.

ЌЕ ЈА СЛУШАТЕ ПОВЕЌЕ ПАТИ: „Ми амор“ е новата шпанско-македонска песна на Марко Логаут (ВИДЕО)

„Ми амор“ или „Љубов моја“ е најновото музичко остварување на кралот на ноќните забави во Македонија, Марко Милановиќ или на повеќето од вас познат како - Марко Логаут.

Станува збор за шпанско-македонска песна која Марко ја исполнува со перуанецот Валентино Де Васко, а за која е снимен и видеозапис во кој се појавува убавата балерина Татјана Кипровска.

Текстот за песната го направија Марко и Валентино, музиката е исто така на Марко, додека аранжманот е дело на Рубин Димкоски. Како режисер на видеото се потпишува Никола Китановски.

- Доколку треба да издвојам некој збор за новата песна, тие зборови би биле да уживате во наредните четири минути во еден лесен и необичен дует. Ова е само уште еден чекор кој мене лично ми е поттик да продолжам да творам нова музика. Очекувајте нови песни во иднина - вели Марко Логаут.

Инаку Марко Логаут важи за еден од најбараните забавни изведувачи во земјава, а доказ за тоа е атмосферата од неговите настапи, за која Марко вели дека кој не бил, не знае што пропушта ...

Слушнете и погледнете го видеото за неговата најнова песна:

Михајловски со статус за поразот на ВМРО ДПМНЕ: После 12 победи само спектакуларен пораз доаѓаше во обѕир, а вие учествувавте во него.

Актерот Тони Михајловски кој беше дел од ГДОМ преку својот Фејсбук статус испрати јасна и моќна порака за денешната политичка состојба.  Вели дека овој пост е наменет за оние со кои три години беа по контрапротести, ГДОМ, ГИ4 и слично.

Неговиот статус го пренесуваме во целост:

Како оџа баклава ја лапнавте коската на Сорос, СДС и ШР за реформи во ВМРО. И не ви беше чудно што тоа го почнаа Ѓеро, Фрчко, Тричко и сличните му “душогрижници” на ВМРО? Што за тоа најмногу напињаа и се секираа оние што најмногу не мразат и најрадо би не затвориле, прогониле или убиле? Одработевте за нив. И тоа ќе стои вечно на вас. Како жиг на купен роб. Какви и да биле вашите намери, а не верувам дека биле чесни и бесплатни, вие бевте нивниот тројански дрвен, од махагони, ама коњ.

Вие, и тие, велите дека раководството било нечесно, а вие бевте едно со раководството. Дека не работело како треба, а вие бевте тие што работевте со раководството. Со најтесното. Трпевте или трпавте? Кога го дознавте тоа? Кога ви се јавија да ви кажат? Трепетот на предавството, лагата која ве поти, стравот кој ви ја суши устата ве издаваат дека одработувате и дека сте алчни за пари. Се друго е добредојдено.

И не е завршен инженерингот. Крајот допрва треба да дојде. На “нив” им треба ново реформирано ВМРО-ДПМНЕ. По можност без ВМРО. На “нив” најмногу им треба ново раководство кое вие и тие заедно ќе го составите. Поразот беше единствената домино коцка што може да го турне Никола Груевски. И тој се случи. После 12 победи само спектакуларен пораз доаѓаше во обѕир, а вие учествувавте во него. Не за пари. ЗА МНОГУ ПАРИ.

И, сега ние треба да му свртиме грб? Да се откажеме од него баш како што бараат Ѓеро, Фрчко, Тричко, Шарените? Нема да биде ништо ново нели? Ни во постарата а уште помалку во поновата историја. Во заедничкава ќе биде прв. И на еден друг лидер му се свртеа грб. И се откажаа од него. Тогаш го уништуваа “љубчовизмот” кој ја доведе земјата до пропаст. Сега “груевизмот” е на мета. Уствари го уништуваат вмроизмот ако тоа така се вика.

Ќе се надеваме дека ќе дојде некој кој ќе ја обедини партијата во следните 4 години опозиција, и ќе ја донесе победата? Како што го направи тоа, тој што сега вие и тие најмногу го обвинувате. Или ќе почекаме подолго? Или никогаш нема да дочекаме.

Најпоштено сепак би било, бидејќи тие го дадоа предлогот и ја почнаа “реформата” да ги прашаме кој да ни биде лидер. Ѓеро, Фрчко, Тричко, Бајли да кажат кој им е добар на нив тој да биде, па дури и ти.. [🙂]

Дури им е лош на олошот што го слушате и ве плаќа за ова, мене ми е добар. Зошто? Затоа што во нивните црни тефтери секогаш биле запишувани големи Македонци. Вас ќе ве запишат во белите книги. И заради тоа. За инат на вас пичињата.. [🙂]

Сигурно ќе доживееме реформи. Ќе мора. Се надевам ќе бидат без вас. И дека нема да сте во раководството. Пак. Или со него. Затоа што вие сте послушници на Ѓеро, Фрчко, Тричко и ШР. Пеете иста песна и трошите исти пари.

Реформи можат направат луѓе кои не се уценети, чесни и искрени луѓе што не ги држат за јајца, да простите. Вие тоа не сте. Да не се лажеме.- напиша Михајловски.

Најчитани

Твитови