На познатата пејачка и се слоши среде настап - итно пренесена во болница (ФОТО)

Пејачката Катарина Грујиќ овој викенд го помина работно, но нејзиниот организам тоа тешко го поднесе. Имено таа по одличниот настап во кој публиката уживала во текот на викендот завршила на инфузија. Ако судиме по фотографијата која ја објавила на социјалните мрежи, пејачката настапите доста ја измориле.

“Да ја повратиме енергијата од бурниот викенд“, напишала пејачката на фотографијата.

ЕХФ ЕУРО: Ова е еден од најдобрите натпревари на првенството

Каква игра! Со конечен резултат од 25:25 може да се каже дека ова е еден од најдобрите напревари на шампионатот, стои во последната објава на официјалната страна на Фејсбук на ЕХФ ЕУРО. 

 

Драматично до самиот крај: Македонија остана непоразена

Драматично до самиот крај. Македонските ракометари ни приредија натпревар за паметења против европскиот шампион Германија. 

Со резултат од 25-25 Македонија останува единствената непоразена селекција во групата „Ц“ со што останува и на првото место во групата.

Браво момци!

Најчитани

Твитови