Уловил огромна анаконда а тоа што го пронашол во нејзиниот стомак ќе ве остави БЕЗ ЗДИВ (ВИДЕО)

Кога се зборува за змиите, една од најпознатите и најстрашните секако е големата Анаконда. Ова „чудовиште“ може да порасне и до 10 метри, а да тежи повеќе од 150 килограми. 

Следното видео прикажува група на луѓе кои во една џунгла пронашле голема змија судејќи  по видеото штотуку јадела . Еден од мештаните одлучил да ја распара, но тоа што го нашол внатре ги шокирал сите присутни. 

Погледнете го видеото ОВДЕ

 

 

ЕХФ ЕУРО: Ова е еден од најдобрите натпревари на првенството

Каква игра! Со конечен резултат од 25:25 може да се каже дека ова е еден од најдобрите напревари на шампионатот, стои во последната објава на официјалната страна на Фејсбук на ЕХФ ЕУРО. 

 

Драматично до самиот крај: Македонија остана непоразена

Драматично до самиот крај. Македонските ракометари ни приредија натпревар за паметења против европскиот шампион Германија. 

Со резултат од 25-25 Македонија останува единствената непоразена селекција во групата „Ц“ со што останува и на првото место во групата.

Браво момци!

Најчитани

Твитови