УРНЕБЕСНА ПАРОДИЈА: Груевски се прашува „Кај ми е сонцето“, а еве што му врати Заев! (видео)

Сигурно се сеќавате на урнебесното видео кое гласеше „Кај ми е сонцето“. Е сега излезе пародија на ова видео, а главните ликови се актуелните политичари Никола Груевски и Зоран Заев. Во проделжение погледнете за што ви зборуваме!

ЕХФ ЕУРО: Ова е еден од најдобрите натпревари на првенството

Каква игра! Со конечен резултат од 25:25 може да се каже дека ова е еден од најдобрите напревари на шампионатот, стои во последната објава на официјалната страна на Фејсбук на ЕХФ ЕУРО. 

 

Драматично до самиот крај: Македонија остана непоразена

Драматично до самиот крај. Македонските ракометари ни приредија натпревар за паметења против европскиот шампион Германија. 

Со резултат од 25-25 Македонија останува единствената непоразена селекција во групата „Ц“ со што останува и на првото место во групата.

Браво момци!

Најчитани

Твитови