ОВА Е НАЈМЛАДАТА НАСЛЕДНИЧКА НА АДЕЛ: Има само 12 години и е од Македонија! (видео)

Слободно можеме да кажеме дека ова е најмладата наследничка на Адел. Ова девојче се вика Сара, а презива Гигова има само 12 години и доаѓа од Скопје.

 

🍭

A post shared by Sara Gigova (@_saragigova_) on

Има настапувано на повеќе музички фестивали во и надвор од границите на Македонија („Неки нови клинци“, „Откритие Европе“, „Езерски бисери“...). Моментално е актуелна по мјузиклот „Тајно моја“, а во мјузклот влезе преку музичко натреварување „Кастинг талент шоу“.

 

💌

A post shared by Sara Gigova (@_saragigova_) on

Во продолжение погледнете ја изведбата на „Don't you remember“ од Адел, која и те како ќе ви докаже дека соодветно и го дадовме епитетот наследничка на Адел.

Ексклузивно: Здравко Чолиќ роденденски ги почести фановите со нова песна! Еве и како се снимаше спотот (видео + фото)

Здравко Чолиќ денес, на својот роденден, реши да ги израдува фановите и верната публика со нова песна под име „Мала“, за која сними и спот.

За загревање, пред да ја слушнете „Мала“ ексклузивно погледнете како се снимаше спотот:

И откако имате претстава за што е спотот, време е да ја слушнете и новата песна:

Божјо чудо: Бебе проодило само неколку минути по своето раѓање! (видео)

Едно новороденче ги изненадило медицинските работници во породилиштето во Бразил. Непосредно по раѓањето, бебето кое пробувале да го избањаат покажало дека не го сака тоа.

Имено, малото девојче кое бабицата го држела во една рака, почнала да ги исправува нозете и да чекори напред.

„Господе Боже, девојчето оди“ - се слуша возбудениот глас на бабицата, а потоа слични коментари дале и нејзините колеги.

Твит на денот кој ќе ве насмее до солзи: Сузана пробај ги штиглите?! (фото)

Твитерџиите секогаш имаат интересни и провокативни твитови кои секогаш може да не насмеат до солзи.

Пред се, твитерџиите секогаш на пародичен начин можат да направат нечиј ден да биде поубав. Еве и доказ за тоа:

Најчитани

Твитови