Неверојатно: Малечката невеста е со потекло од источна Македонија (видео)

Малечката невеста е индиска серија за која се мислеше дека нема крај. 

Но овој пат тоа не е тема на муабет, туку традицијата кај некои општества и етнички групи во врска со раното стапување во брак. Серијата е само екранизиран приказ, но за жал постојат и вистински случаи и тоа во Македонија. Ова видео е доказ за тоа дека прерано девојчиња ги мажат за повозрасни ергени, чие име не го ни знаат девојчињата.

ЕХФ ЕУРО: Ова е еден од најдобрите натпревари на првенството

Каква игра! Со конечен резултат од 25:25 може да се каже дека ова е еден од најдобрите напревари на шампионатот, стои во последната објава на официјалната страна на Фејсбук на ЕХФ ЕУРО. 

 

Драматично до самиот крај: Македонија остана непоразена

Драматично до самиот крај. Македонските ракометари ни приредија натпревар за паметења против европскиот шампион Германија. 

Со резултат од 25-25 Македонија останува единствената непоразена селекција во групата „Ц“ со што останува и на првото место во групата.

Браво момци!

Најчитани

Твитови