ДИНО МЕРЛИН ВО СОЛЗИ: Младите Аднан и Тарик го расплакаа со изведбата на „Да је туга снег“! (видео)

Дека на младите светот останува, се доказ и младите Аднан и Тарик, кои пред две години и се претставија на јавноста преку музичкото шоу „Х-фактор“. 

Имено тие ја расплакаа една од најголемите ѕвезди на Балканот, Дино Мерлин. Безвременската „Да је туга снег“ од овој пејач, Аднан и Тарик беше песната која го расплака Дино.

Слушнете ја и вие оваа изведба на овие млади момци, со сигурност ќе ви ги стопи срцата и на вас.

Ексклузивно: Здравко Чолиќ роденденски ги почести фановите со нова песна! Еве и како се снимаше спотот (видео + фото)

Здравко Чолиќ денес, на својот роденден, реши да ги израдува фановите и верната публика со нова песна под име „Мала“, за која сними и спот.

За загревање, пред да ја слушнете „Мала“ ексклузивно погледнете како се снимаше спотот:

И откако имате претстава за што е спотот, време е да ја слушнете и новата песна:

Божјо чудо: Бебе проодило само неколку минути по своето раѓање! (видео)

Едно новороденче ги изненадило медицинските работници во породилиштето во Бразил. Непосредно по раѓањето, бебето кое пробувале да го избањаат покажало дека не го сака тоа.

Имено, малото девојче кое бабицата го држела во една рака, почнала да ги исправува нозете и да чекори напред.

„Господе Боже, девојчето оди“ - се слуша возбудениот глас на бабицата, а потоа слични коментари дале и нејзините колеги.

Твит на денот кој ќе ве насмее до солзи: Сузана пробај ги штиглите?! (фото)

Твитерџиите секогаш имаат интересни и провокативни твитови кои секогаш може да не насмеат до солзи.

Пред се, твитерџиите секогаш на пародичен начин можат да направат нечиј ден да биде поубав. Еве и доказ за тоа:

Најчитани

Твитови