ОВА Е НАЈСЕКСАПИЛНИОТ КАЛЕНДАР ЗА ОВАА ГОДИНИ: Француските пожарникари ќе ви го поматат умот (галерија)

Оваа година излезе второто издание на најсекси календарот за 2017 со фотографии на уметникот Фред Гаудон.

Претставници на една од најопасните професии – пожарникарството повторно ќе ја покажат својата сила и храброст но и нивната сексапилност. И овој пат тоа го направија во името на љубовта.

Како и лани, така и оваа година француските пожарникари се решија да направат ваков чекор со цел да помогнат во добротворни организации кои имаат за цел да ја подобрат ситуацијата со пожарникарските служби на земјите во развој.

Погледнете ги фотографиите нема да ве остават рамнодушни!

Најнова вест: Пожар на 2 кат од зграда на ул „Македонија“ во центарот на Скопје (фото)

Вечерва, околу 21:30 часот избувнал пожар во зградата која е на улица “Македонија“. Огнените јазици тргнале од вториот кат, како што неофицијално дознава Exclusive.mk.

Нема повредени и станарите во моментов се пред зградата. Противпожарните екипи стасале со мало задоцнување, но пожарот е изгаснат сега, велат дел од станарите.

„Брзо се ширеше дим, не извадија со маски за кислород“, вели станарка од четвртиот кат на зградата.

Полицијата е на лице место и противпожарните екипи.

Сведоци велат дека пожарот кога избувнал се забележувал од Рекорд, штто значи голем бил.

(при преземање содржини - информации и фотографии наведете извор)

Изјавите на Раста ја шокираа јавноста: Сакам да ја видам ќерка ми со џоинт во рака! (видео)

Стефан Ѓуриќ Раста отсекогаш консумира марихуана и тоа јавно и отворено, а водителката на телевизија IDJ го праша како на неговата ќерка ќе и објасни зошто го прави тоа.

Неговиот одговор ги изненади сите.

Погледнете го делот од интервјуто каде ја спомнува оваа тема:

Ексклузивно откриваме: Ова е младата пејачка со која Карлеуша планира да снима дует! (ВИДЕО)

Јелена Карлеуша подготвува две нови песни за ова лето и во последните неколку дена интензивно размислува за дует со пејачот Сенида.

Сенида направи вистински бум кај помладата популација со нејзината песна „Слаѓана".

Слушнете го нејзиниот актуелен хит:

Најчитани

Твитови