Резултати од диетата останаа во заден план: Кога Марија се заврти, сите „умреа“ од смеење! (фото)

Поп ѕвездата сите ги насмеа до солзи со кратката порака на јакната, во која беше на снимањето на „Ѕвезде гранда“.

За Марија Шерифовиќ една работа, никако не смее да се оспори, а тоа нејзината неверојатна смисла за хумор.

Имено, само што излегла од автомобилот сите ја нападнале со коментари за тоа колку е ослабена, а потоа таа се сврте и нејзината килажа падна во заден план.

Причината за тоа е краткиот натпис на нејзината јакна, на кој буквално сите се смееја. Еве за што станува збор:

Натписот во превод значи „Влажна сум“ или „Мокра сум“, а Марија можеби се одлучила за оваа јакна, поради врнежливото време, иако оваа порака сите ги асоцираше на нешто друго.

Новинарката Снежана Лупевска Созен го прослави првиот роденден на својот син (фото)

Македонската новинарка Снежана Лупевска Созен минатата година доби син Микаил, а денес таа и нејзиниот сопруг Еркан Созен го прославија првиот роденден на синот,.

Снежана сподели фотографии на социјалните мрежи од роденденската амтосфера.

Невкусен дипломатски срам сред Скопје: Амбасадорот на Израел направи стој на раце на плоштад „Македонија“

Амбасадорот на Израел, Дан Ориан, по вчерашната средба со министерот за надворешни работи, Никола Димитров, се упати кон плоштадот „Македонија“.

Тој објави фотографија на Фејсбук на која стои на раце до подземната фонтана на плоштадот.

„На пат кон следниот состанок, по средбата со министерот за надворешни работи, застанав за момент до фонтаната во центарот на градот, ги ставив палтото и актовката на земја и…знаете“, напишал Ориан.

Замина уште една ѕвезда: Почина познатиот српски пејач

Доајенот на српската староградска и народна музика, Предграг Гојковиќ - Цуне почина денеска на 85-годишна возраст, јави РТС.

Гојковиќ е роден во 1932 година во селото Брзан во Шумадија. По завршувањето на средното образование во Белград, се запишал на Трговската академија, но никогаш не ја завршил, посветувајќи се на својата најголема љубов - музиката.

Својата слава покрај со изведбата на староградски песни, Цуне ја стека и со интерппретацијата на народна музика, севдалинки, но и забавни и мексикански песни.

Прекарот Цуне го добил поради реченицата што често ја користела неговата мајка: „Оди, мајка да те цуне (бакне)“. 

Најчитани

Твитови