Таткото на познатиот актер е пронајден мртов во автомобилот!

Куба Гудинг, таткото на холивудската ѕвезда Куба Гудинг Јуниор почина на 72 години, а неговото безживотно тело е пронајдено на паркинг во Калифорнија.

Неговото безживотно тело е пронајдено во автомобил на паркинг во Сан Фернандо, во четвртокот попладне, наведува британскиот „Independent“.

Иако полицијата првобитно не потврдила дека се работи за познатиот пејач, заклучиле дека нема сомнителни околности, ниту пак траги од насилна смрт. Од пожарникарската служба во Лос Анџелес истакнаа дека имало повик за медицинска помош на истиот паркинг, еден час порано.

Куба Гудинг беше најпознат како фронтмен на групата „The Main Ingredient“ и како татко на актерската ѕвезда Куба Гудинг Јуниор, кој во 9997 година доби Оскар за најдобра споредна улога во филмот „Џери Мегвајер“.

И Сека го претера (Фото)

Сека Алексиќ не може да престане да објавува фотографии од снимањето на спотот на нејзината нова песна наречена „Фолирант“.

Таа дури и во еден пост на социјалната мрежа Инстаграм признава дека не може да се воздржи, а да не ги објави сите фотографии кои ги има.

Дека изгледа одлично е неспорен факт, но што е многу многу е....

На мажите не им се допаѓа што жените не иницираат секс, но ништо не преземаат по тоа прашање

Статистика е на страната на мажите кога станува збор за тоа кој иницира секс. На многу мажи секако тоа не им се допаѓа, но проблемот е што не превземаат ништо околу тој проблем. Понекогаш ќе го споменат тоа, нивните девојки нема да го сфатат сериозно и сé си останува исто.

Експерти ги советуваат мажите, доколку сакаат нивната партнерка да иницира секс, тогаш мораат сериозно да разговараат со неа. Најдобро би било да им стават до знаење дека тоа им е навистина важно и дека би биле најсреќни на светот доколку таа покаже кога сака да има секс.

Основниот проблем поради кој жените не иницираат секс е тоа што мислат дека ќе бидат одбиени. Жените кои имаат мала самодоверба веруваат дека постои опција нивниот партнер да речи дека е преуморен или едноставно нема позитивно да реагира тоа што таа ја презела иницијативата.

Многу девојки срамежливо иницираат секс така што нежно го бакнуваат партнерот, го галат и му шепотат на уво. Доколку мажот не ги прочита овие срамежливви знаци, тогаш жените се плашат како ќе реагира на малку поагресивен настап кој не може никако поинаку да се “прочита”.

Меѓутоа, советите од експерите се базираат на тоа дека нема место за егото кога сме во љубовна врска и дека егото треба да се остави пред вратата на спалната соба.

И мажите се плашат од одбивање но сепак се обидуваат да се наметнат. Затоа и жените треба да се обидат. Обострано треба да работат на врската, бидејќи, доколку некој се труди многу повеќе за разлика од другиот, започнува зајадливост и проблеми.

Најчитани

Твитови