Секој маж ќе рече тоа е тоа: Зошто е подобро да си маж?

Постои една вечна дилема: дали е подобро да си машко или женско? Ние не знаеме да одговориме на ова прашање, но може да наведеме неколку факти зошто е подобро да си машко.

Па проверете и вие дали е така:

1. Го завршуваш секој телефонски разговор за 30 секунди.

2. За годишен одмор доволни ти се 7 дена и еден куфер.

3. Можеш сам да ги отвориш сите конзерви и тегли со ајвар.

4. Пријателите не те опоменуваат кога ќе се здебелиш.

5. Кога менуваш програми на ТВ, не се задржуваш кај што ќе видиш солзи.

6. Твојот задник не игра никаква улога на интервју за работа.

7. Сите твои оргазми се вистински.

8. Премногу секс нема да ти ја уништи репутацијата (напротив).

9. За 300 денари добиваш 5 пара гаќи.

10. Можеш да се истушираш и облечеш за 5 минути.

11. Не мораш секоја ноќ да спиеш покрај нечии влакнести нозе.

12. Можеш да јадеш банана и сладолед на јавно место и никој да не те гледа чудно.

13. Автомеханичарите ти ја кажуваат вистината.

14. Нема да се изнервираш ако некој не ти ја забележи новата фризура или чевли.

15. Знаеш најмалку 20 начини да отвориш пивска флаша.

16. Не те интересира што ти зборуваат зад грб.

17. Три пара чевли ти се повеќе од доволни.

18. Луѓето не те зјапаат во гради додека разговараш со нив..

19. Ако некој носи иста како твојата кошула на забавата може и да не приметите

20. И за крај едно прашање - што е тоа целулит?

Кендал Џенер откри зошто ставила тетоважа на устата

Топ моделот и релити ѕвезда, Кендал Џенер, има минималистички и едноставен стил, прилично различен од нејзините сестри, но има и по некоја грешка.

Таа летото во 2016 година ставила тетоважа во внатрешниот дел на усната која едноставно е “meow”, а сега таа на Елен и откри зошто всушност ја ставила оваа тетоважа.

„Пијана бев. Не размислував трезвено.“ вели таа во интервјуто.

Таа во интервјуто открива дека тоа било првото нешто што и паднало на памет, а за тоа „грешка“ го обвини алкохолот. Со гледачите го сподели искуството со тетоважите, вели дека воопшто не болела, за разлика од тетоважите кои ги ставила на прстот од кои имала ужасни болки.

Пет компромиси: Што да правите кога тој сака секс, а вие сте уморни

На сите им се случува, понекогаш едноставно не сме на иста бранова должина со партнерот кога се работи за сексуален апетит, па не ни чудно што мажите баш тогаш се расположени за одење љубов. Секако, честа е и обратната ситуација, но ако имаш момче кое сака да преговара кога не си расположена за секс, еве на кој начин можеш да го одвратиш од идејата.

1. Раскажи му го твојот ден

Што си правела, со кого, каде, колку долго…Мажите понекогаш не се свесни колку жената работи, а ако го имаш тој проблем и само со набројување на сите работи кои си ги направила. Малку чистење по дома, пеглање, работа, и пред да го погледнеш тој веќе спие…

2. Побарај прво да те измасира

Ако навистина си уморна. Масажата добро ќе те опушти и ќе ти помогне побрзо да заспиеш. Како тоа ќе ја убие неговата желба за секс? Никако, но тебе ќе ги годи.

3. Дај му задачи

Ако тој сака секс, а ти си преуморна од тоа што цел ден си работела, подели ги домашните обврски со него. Предложи му да преземе дел од твоите обврски и да ти ги олесни работите и на крај вети му дека тогаш ќе бидеш порасположена за секс.

4. Натерај го се да прави сам

Никој не треба да заговара секс во кој жената само лежи, а мажот прави се, но во оваа ситуација имаш потполно право на тоа.

5. Кажи му дека сакаш само да се мазиш

Грозен изговор, но маж кој знае што е добро за него знае и дека не смее да одбие ваква понуда. Едноставно кажи му дека си уморна и дека сакаш само да ја почувствуваш неговата близина. Тоа ќе му го подигне егото доволно и ќе го натера на кратко да заборави на секс.

Јапонија, земјата во која секојдневно живеат модерното и традицијата (Фото)

Фотографот Такаши Јасуи од Кјото со својот фото-апарат ја доловува неверојатната убавина на секојдневниот живот во Јапонија. Тој поетски доловува моменти на минувачите, лута низ напуштени патишта и фотографира луѓе кои се губат во моменти на осаменост.

“Фотографијата е повеќе од задоволство, тоа е страст”, пишува тој на неговата интернет страница, а неговата страст го доведе да ја создаде оваа прекрасна визуелна ода за својата земја.

Најчитани

Твитови