Му беше сериозна конкуренција на Кајмановски: Илма Карахмет и денес ги растреперува сите со својот глас! (видео)

Најмладата учесничка во првата сезона на Х - фактор Адриа, Илма Карахмет, денес е израсната во вистинска девојка. „Има један свијет“ беше песната со која Илма, си ги отвори вратите кон популарноста.

И по 4 години од завршувањето на првиот балкански Х - фактор, кога сите мислеа дека Илма ќе се откаже од музиката, таа го докажа спротивното. Секојдневно објавува видеа на кои таа музицира, а една година по завршувањето на шоуто таа објави и песна.

Последното во низата видеа е намето токму за нас од Македонија. Таа го отпеа евергринот „Тајно моја“, а како звучеше во нејзина изведба погледнете во продолжение!

Ја држеше црната вдовица во рака како да е обичен инсект, а еве и зошто тоа го направи (видео)

Кајоти Питерсон е познат по тоа што дозволува да го каснат најопасните инсекти во светот. Овојпат сака да го негира верувањето дека црната вдовица убива луѓе.

Инаку пајакот „црна вдовица“ е најотровниот пајак познат за човештвото, но тој не напаѓа доколку не е нападнат самиот.

Го заведе Мишо во „Жикина династија“, а еве како изгледа денес Наташа (фото)

Пред 32 години Наташа го заведе Мишо во „Жикина династија“ и речиси сите се сеќаваат на оваа убавица од 80-тите.

Актерката Гала Виденовиќ во 1989 година се пресели на Мaлибу и оттогаш живее на релација САД- Србија.

Таа сега има 47 години и две деца. Погледнете како изгледа денес.

СПОДЕЛУВАЈТЕ СИТЕ: 2 ипол годишно струмичанче боледува од ЛЕУКЕМИЈА, да ДОНИРАМЕ за малиот Антонио!

Станува збор за малиот Антонио Мавров кој боледува од леукемија и бараме целосна поддршка од вас како ние, така и родителите на Антонио да можат да се соберат средствата и Антонио да отпатува за лекување.

Ги замолуваме повторно сите хумани луѓе да донираат на следната транскакциска сметка:

ЗА ОНИЕ КОИ САКААТ ДА ДОНИРААТ ОД МАКЕДОНИЈА ТОА МОЖЕ ДА ГО СТОРАТ НА СЛЕДНАТА ТРАНСАКЦИСКА СМЕТКА:270700035393309 ХАЛКБАНК АД СКОПЈЕ Жаклина Маврова.

Најчитани

Твитови