ЛОШИ ВЕСТИ ЗА САН АНТОНИО: Заврши сезоната за Тони Паркер (ВИДЕО)

Искусниот Тони Паркер нема да може да му помогне на Сан Антонио во преостанатиот дел од сезоната откако заработи тешка повреда на коленото.

На вториот натпревар од серијата против Хјустон, Тони Паркер го повреди коленото по што беше изнесен од своите соиграчи надвор од теренот.

Деталните тестови покажале дека Паркер има повреда на тетивата поради која подолго време ќе треба да паузира.

Некои прогнозираат дека ова може да е и крај на кариерата за Тони Паркер, но конечната одлука ќе биде негова. Доколку одлучи да продолжи да игра, би требало да се врати на почетокот од идната сезона.

Ја држеше црната вдовица во рака како да е обичен инсект, а еве и зошто тоа го направи (видео)

Кајоти Питерсон е познат по тоа што дозволува да го каснат најопасните инсекти во светот. Овојпат сака да го негира верувањето дека црната вдовица убива луѓе.

Инаку пајакот „црна вдовица“ е најотровниот пајак познат за човештвото, но тој не напаѓа доколку не е нападнат самиот.

Го заведе Мишо во „Жикина династија“, а еве како изгледа денес Наташа (фото)

Пред 32 години Наташа го заведе Мишо во „Жикина династија“ и речиси сите се сеќаваат на оваа убавица од 80-тите.

Актерката Гала Виденовиќ во 1989 година се пресели на Мaлибу и оттогаш живее на релација САД- Србија.

Таа сега има 47 години и две деца. Погледнете како изгледа денес.

СПОДЕЛУВАЈТЕ СИТЕ: 2 ипол годишно струмичанче боледува од ЛЕУКЕМИЈА, да ДОНИРАМЕ за малиот Антонио!

Станува збор за малиот Антонио Мавров кој боледува од леукемија и бараме целосна поддршка од вас како ние, така и родителите на Антонио да можат да се соберат средствата и Антонио да отпатува за лекување.

Ги замолуваме повторно сите хумани луѓе да донираат на следната транскакциска сметка:

ЗА ОНИЕ КОИ САКААТ ДА ДОНИРААТ ОД МАКЕДОНИЈА ТОА МОЖЕ ДА ГО СТОРАТ НА СЛЕДНАТА ТРАНСАКЦИСКА СМЕТКА:270700035393309 ХАЛКБАНК АД СКОПЈЕ Жаклина Маврова.

Најчитани

Твитови