ТРАГЕДИЈА: Тинејџер (16) испил три енергетски пијалаци со кофеин и починал!

Американски тинејџер умрел откако во краток временски период испил премногу пијалаци со кофеин, било соопштено по обдукцијата.

Некои енергетски пијалаци содржат високо ниво на кофеин. 16-годишниот Дејвис Ален Крип колабирал во средно училиште во април откако испил кафе лате "McDonalds", голема количина на безалкохолниот пијалак "Mountain DewDew" и еден енергетски пијалак за помалку од два часа, рекол истражниот судија Гери Вотс. 

Овој 16-годишен тинејџер умрел од "срцево пореметување предизвикано од кофеин, што најверојатно предизвикало аритмија", пренесува BBC. 

Момчето претходно немало проблеми со срцето. Дејвис тежел 90 килограми, но не бил сметан за претерано дебел. 

"Ова не е случај на предозирање со кофеин", рекол Вотс за Reuteres. 

Ја држеше црната вдовица во рака како да е обичен инсект, а еве и зошто тоа го направи (видео)

Кајоти Питерсон е познат по тоа што дозволува да го каснат најопасните инсекти во светот. Овојпат сака да го негира верувањето дека црната вдовица убива луѓе.

Инаку пајакот „црна вдовица“ е најотровниот пајак познат за човештвото, но тој не напаѓа доколку не е нападнат самиот.

Го заведе Мишо во „Жикина династија“, а еве како изгледа денес Наташа (фото)

Пред 32 години Наташа го заведе Мишо во „Жикина династија“ и речиси сите се сеќаваат на оваа убавица од 80-тите.

Актерката Гала Виденовиќ во 1989 година се пресели на Мaлибу и оттогаш живее на релација САД- Србија.

Таа сега има 47 години и две деца. Погледнете како изгледа денес.

СПОДЕЛУВАЈТЕ СИТЕ: 2 ипол годишно струмичанче боледува од ЛЕУКЕМИЈА, да ДОНИРАМЕ за малиот Антонио!

Станува збор за малиот Антонио Мавров кој боледува од леукемија и бараме целосна поддршка од вас како ние, така и родителите на Антонио да можат да се соберат средствата и Антонио да отпатува за лекување.

Ги замолуваме повторно сите хумани луѓе да донираат на следната транскакциска сметка:

ЗА ОНИЕ КОИ САКААТ ДА ДОНИРААТ ОД МАКЕДОНИЈА ТОА МОЖЕ ДА ГО СТОРАТ НА СЛЕДНАТА ТРАНСАКЦИСКА СМЕТКА:270700035393309 ХАЛКБАНК АД СКОПЈЕ Жаклина Маврова.

Најчитани

Твитови