Страшна сообраќајна несреќа ја потресе Македонија: Прегазил дете, па го напааднал таткото

Вчера во 17 часот и 55 минути во СВР Куманово, 31-годишниот И.П. од населбата Јане Сандански пријавил дека истиот ден околу 17 часот и 50 минути  непознат сторител со возило „Фолксваген Поло“ со кумановски регистарски ознаки со многу голема брзина ќе прегазел дете. Тој видел што се случува и му викнал на детето, а во тој момент возачот со возилото наназад тргнал кон И.П. при што го удрил во пределот на стомакот, го турнал на земја и го притиснал со возилото до бетонска ограда.

Полицијата информира дека по несреќата возачот излегол од возилото, ги собрал скршените делови и избегал.

Во 19.00 часот во СВР Куманово дошол возачот на возилото, 27-годишниот Е.П. од населбата Јане Сандански и сам се пријавил. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

 

Ја држеше црната вдовица во рака како да е обичен инсект, а еве и зошто тоа го направи (видео)

Кајоти Питерсон е познат по тоа што дозволува да го каснат најопасните инсекти во светот. Овојпат сака да го негира верувањето дека црната вдовица убива луѓе.

Инаку пајакот „црна вдовица“ е најотровниот пајак познат за човештвото, но тој не напаѓа доколку не е нападнат самиот.

Го заведе Мишо во „Жикина династија“, а еве како изгледа денес Наташа (фото)

Пред 32 години Наташа го заведе Мишо во „Жикина династија“ и речиси сите се сеќаваат на оваа убавица од 80-тите.

Актерката Гала Виденовиќ во 1989 година се пресели на Мaлибу и оттогаш живее на релација САД- Србија.

Таа сега има 47 години и две деца. Погледнете како изгледа денес.

СПОДЕЛУВАЈТЕ СИТЕ: 2 ипол годишно струмичанче боледува од ЛЕУКЕМИЈА, да ДОНИРАМЕ за малиот Антонио!

Станува збор за малиот Антонио Мавров кој боледува од леукемија и бараме целосна поддршка од вас како ние, така и родителите на Антонио да можат да се соберат средствата и Антонио да отпатува за лекување.

Ги замолуваме повторно сите хумани луѓе да донираат на следната транскакциска сметка:

ЗА ОНИЕ КОИ САКААТ ДА ДОНИРААТ ОД МАКЕДОНИЈА ТОА МОЖЕ ДА ГО СТОРАТ НА СЛЕДНАТА ТРАНСАКЦИСКА СМЕТКА:270700035393309 ХАЛКБАНК АД СКОПЈЕ Жаклина Маврова.

Најчитани

Твитови