ХУМАНИТАРЕН АПЕЛ: Да го разбудиме Павел! (фото)

Потресниот статус на една мајка, која денес го сподели на социјалната мрежа Фејсбук, ја потресе цела држава.

Имено, станува збор за хуманитарен апел, кој оваа г-ѓа го покрена преку својот статус, со кој сака да допре до што поголем број на луѓе, кои на било кој начин би помогнале за лекувањето на малиот Павел, кој за Велигден настрада од струен удар.

Павел моментално е во Англија на лекување, за кое се потребни 25.000 евра.

ОВДЕ МОЖЕТЕ ДА ДОНИРАТЕ ЗА МАЛИОТ ПАВЕЛ:

Т-мобиле: 070 143 106

Вип/Оне: 077 143 481

Жиро сметка: Лорена Бекаровска - 210501648829038 - НЛБ Тутунска Банка - цел на дознака: Донација за Павел.

Да бидеме хумани! Да го разбудиме Павел!

Ја држеше црната вдовица во рака како да е обичен инсект, а еве и зошто тоа го направи (видео)

Кајоти Питерсон е познат по тоа што дозволува да го каснат најопасните инсекти во светот. Овојпат сака да го негира верувањето дека црната вдовица убива луѓе.

Инаку пајакот „црна вдовица“ е најотровниот пајак познат за човештвото, но тој не напаѓа доколку не е нападнат самиот.

Го заведе Мишо во „Жикина династија“, а еве како изгледа денес Наташа (фото)

Пред 32 години Наташа го заведе Мишо во „Жикина династија“ и речиси сите се сеќаваат на оваа убавица од 80-тите.

Актерката Гала Виденовиќ во 1989 година се пресели на Мaлибу и оттогаш живее на релација САД- Србија.

Таа сега има 47 години и две деца. Погледнете како изгледа денес.

СПОДЕЛУВАЈТЕ СИТЕ: 2 ипол годишно струмичанче боледува од ЛЕУКЕМИЈА, да ДОНИРАМЕ за малиот Антонио!

Станува збор за малиот Антонио Мавров кој боледува од леукемија и бараме целосна поддршка од вас како ние, така и родителите на Антонио да можат да се соберат средствата и Антонио да отпатува за лекување.

Ги замолуваме повторно сите хумани луѓе да донираат на следната транскакциска сметка:

ЗА ОНИЕ КОИ САКААТ ДА ДОНИРААТ ОД МАКЕДОНИЈА ТОА МОЖЕ ДА ГО СТОРАТ НА СЛЕДНАТА ТРАНСАКЦИСКА СМЕТКА:270700035393309 ХАЛКБАНК АД СКОПЈЕ Жаклина Маврова.

Најчитани

Твитови