Поранешниот младинец на „Каталонците“: Се надевам дека со гол против Реал ќе и ја донесам титулата на Барса

Сандро Рамирез, кој е продукт на школата на Барселона, се надева дека со гол и триумф над Реал Мадрид ќе може да му помогне на својот поранешен клуб во битката за титулата

Малага е последната пречка за „Кралевите“ на патот кон титулата, на Реал му е доволен и бод од гостувањето на Ла Росаледа за да стане шампион на Шпанија.

Во редовите на домаќинот прва ѕвезда е Сандро Рамирез, кој е продукт на младинската школа на Барселона, па 21 годишниот Шпанец сака да му помогне на својот поранешен клуб,

Сандро Рамирез се надева дека со гол ќе успее да придонесе Малага да триумфира над Реал Мадрид, и на тој начин да им ја донесе титулата на „Каталонците“.

„Се надевам дека на Реал ќе му дадам гол и на Барса ќе и ја донесам титулата” – вели Сандро Рамирез.

„Тоа ќе биде ден од соништата. И должам се на Барселона”.

Новинарката Снежана Лупевска Созен го прослави првиот роденден на својот син (фото)

Македонската новинарка Снежана Лупевска Созен минатата година доби син Микаил, а денес таа и нејзиниот сопруг Еркан Созен го прославија првиот роденден на синот,.

Снежана сподели фотографии на социјалните мрежи од роденденската амтосфера.

Невкусен дипломатски срам сред Скопје: Амбасадорот на Израел направи стој на раце на плоштад „Македонија“

Амбасадорот на Израел, Дан Ориан, по вчерашната средба со министерот за надворешни работи, Никола Димитров, се упати кон плоштадот „Македонија“.

Тој објави фотографија на Фејсбук на која стои на раце до подземната фонтана на плоштадот.

„На пат кон следниот состанок, по средбата со министерот за надворешни работи, застанав за момент до фонтаната во центарот на градот, ги ставив палтото и актовката на земја и…знаете“, напишал Ориан.

Замина уште една ѕвезда: Почина познатиот српски пејач

Доајенот на српската староградска и народна музика, Предграг Гојковиќ - Цуне почина денеска на 85-годишна возраст, јави РТС.

Гојковиќ е роден во 1932 година во селото Брзан во Шумадија. По завршувањето на средното образование во Белград, се запишал на Трговската академија, но никогаш не ја завршил, посветувајќи се на својата најголема љубов - музиката.

Својата слава покрај со изведбата на староградски песни, Цуне ја стека и со интерппретацијата на народна музика, севдалинки, но и забавни и мексикански песни.

Прекарот Цуне го добил поради реченицата што често ја користела неговата мајка: „Оди, мајка да те цуне (бакне)“. 

Најчитани

Твитови