Каква разлика: Погледете како изгледа Илда Шаулиќ без тронка шминка! (фото)

Неодамна ги здиви сите со својот изглед и одлична линија кога се појави на една забава, а Илда Шаулиќ сега го покажа своето потполно природно издание.

Илда на Инстаграм објави фотографија од еден козметички салон, на која за време на третманот, па и по него позираше без трошка шминка. Со оваа фотка ги изненади скоро сите...

 

Moja najdraza Gaga😘❤️😘 #epilionimidzstudio#beautytrends

A post shared by Ilda Saulic (@ildasaulic) on

Како ви се доѓа нејзиниот природен изглед?

Секојдневни корисни совети (Видео)

Како да го спречите појавувањето на флеки по облеката од потење, или сте ја накашале омилената бела блуза со црвено вино?

Погледнете ги овие неколку корисни совети со кои ќе ви се олесни животот:

Виц на денот: Матично

Оди млад човек во матично:

– Можe да закажам венчавка за во вторник?

– Можe бе дечко, ама сите бараат во сабота или недела, ти зошто во вторник?

– Е па за да не си го расипам викендот.

Посна проја

Потребни состојки:

300 г пченкарно брашно (или за палента)

300 г бело брашно

4 лажици гриз

неполна чаша (од 200 мл) масло

2 чаши минерална вода

1 прашок за печиво

1 врзоп блитва

1 чен лук

зачини по вкус

Начин на подготовка:

Обарете ја блитвата па со сечканиот лук пропржете ја додека не омекне,зачинете со зачинска сол, црн пипер и со миксер вмешајте во останатите состојки. Смесата истурете ја во плех (20х20 см) намачкан со масло и наросен со брашно или покриен со хартија за печење, наросете со сусам и печете во рерна загреана на 220. степени, околу 20. минути.

Најчитани

Твитови