Од стјуардеса до моќна жена: Мајката на Пипа и Кејт Мидлтон на 62 години ги засени сите на венчавката! (фото)

Пипа Мидлтон се омажи денес во селото Инглфилд, западно од Лондон со Џејмс Метјуз, а на преубавата венчавка присуствувале околу 200 најблиски гости.

Секако, најголемо внимание привлече Пипа заедно со сестра и, војводката од Кемриџ, Кејт Мидлтон, но една жена совршено и парираше.

Станува збор за нивната мајка, Керол Елизабет Мидлтон, која на венчавката на ќерка и дојде рака под рака со братот на Пипа, Џејмс.

Керол, жената која е родена во 1955 година во скромно семејство во Лондон, со голема насмевка дојде во црквата Св. Марк. Заблеска во бледо розева комбинација, а сите ја коментираа совршената линија на Керол.

Керол секогаш била вредна, па како тинејџерка почнала да работи во продавница, за подоцна да се вработи во една британска авиокомпанија како стјуардеса. Набрзо го запознала Мајкл, пилотот со кој се венчала во црквата Св. Џејмс.

Кога останала бремена со Кејт, Керол одлучила да ја напушти работата како стјуардеса. Отворила своја фирма за декорација на свечености, а работата одлично и одела.

Набрзо станала милионерка.

Мало мајмунче кое пее додека се капе: Замислете да го имате овој пресладок миленик (видео)

Можеби на прв поглед ви делува не вообичаено за домашен миленик да се има мало мајмунче, но откако ќе го погледнете видеото веднаш ќе го посаката.

Мајмуните како едни од најинтелигентните животни се почесто земаат место за домашен миленик покрај мачките и кучињата. Ова преслатко животно ќе ви го направи денот поубав:

Откриено што ја намалува машкоста за 1 см! Внимавајте ако го практикувате ова

За интимните односи и половите органи речиси и да нема тема која не е разработена и за која не е зборувано. Покрај методите и исхраната која влијае позитивно на големината на машкиот полов орган постои и нешто кое влијае и негативно.

Според студија објавена од „Journal of Sexual Medicine" потврдено е дека дури 20 отсто од машката популација има помал пенис дури и од просечниот, 12,5 цм во ерекција. На нашите простори просечната должина на машкиот полов орган е 14 цм во ерекција.

Она што негативно влијае и доведува до намалување на пенисот е нередовното мастурбирање и немањето сексуални акти.

За виталност и здрав пенис истражувачите велат потребно е барем два пати недлно да имате секс или да мастурбирате, особено ако сте на возраст од 18 до 30 години.

Психолозите тврдат: Сите ова го прават по сексуалниот чин, а навистина е ОПАСНО!

Британските психолози открија интересна работа поврзана со интимните односи, односно за моментите што следат по сексуалниот чин.

Без разлика дали вашата врска е солидна и долга, или сте на самиот почеток, сигурно се случило откако ќе имате секс, да имате голема желба да ги запознаете внатрешните пориви и чуства на вашиот партнер.

Психолозите тврдат дека овој модел на однесување е сосема нормален, бидејќи повеќето луѓе по сексуалните односи сметаат дека се најблиску до нивниот партнер и се склони кон емоционално отворање и доверување на нивните интимни тајни.

Иако во хармоничен емотивен однос ова е пожелна работа и тоа овозможува да се доближите и подобро да се запознаете со партнерот, експертите предупредуваат дека тоа може да биде многу штетно на почетокот на врската или во случај на површни односи.

Ако сметате дека вашата врска нема капацитет да стане долгорочна, може да жалите за зборовите што ги споделивте, или дека на некој начин вашиот партнер ќе го користи подоцна против вас.

Најчитани

Твитови