Можете ли да погодите кое деколте припаѓа на баба од 70 години: Одговорот ќе ве шокира! (фото)

Канскиот фестивал во првите неколку дена се претвори во фестивал на деколтеа.

Актерките, моделите, познатите ѕвезди во првите 48 часа го покажаа целиот раскож и гламур кој го имаа подготвено за овогодинешниот филмски фестивал.

Она што на сите им е заедничко е истакнувањето на бујните деколтеа. Интересно е кога ќе ги погледнете сите што ви ги нудиме од црвениот тепих, можете да заклучите дека годините апсолутно не се проблем за истакнувањето на градите пред објективите.

Погледнете неколку ѕвезди од канскиот црвен тепих и пробајте без гледање во броевите да погодите колку години имаат.

Сузан Сарандон

Доколку не знаевте, холивудската актерка на 4 - ти октомври полни 71 година. Тоа воопшто не и пречеше да се бојави со брутално деколте.

Бенсу Сорал

Турската актерка има 26 години и се чини дека веќе тргна кон самиот врв на актерскиот свет.

Бела Хадид

Еден од најпопуларните топ модели на денешницата е роден во Лос Анџелес во 1996 година. И овој пат таа бепе доминантна на црвениот тепих.

Робин Рајт

Американската актерка и режисер неодамна наполни 51 година.

Климберли Гарне

Модната дизајнерка е родена во Британија пред 27 години.

Емили Ратајковски

Уште една Британка, неверојатно популарна актерка, која има 25 годни.

Петра Немцова

Old, but gold или жената во најдобрите години. Преубавата Чехиња од Карвине има 37 години.

Мало мајмунче кое пее додека се капе: Замислете да го имате овој пресладок миленик (видео)

Можеби на прв поглед ви делува не вообичаено за домашен миленик да се има мало мајмунче, но откако ќе го погледнете видеото веднаш ќе го посаката.

Мајмуните како едни од најинтелигентните животни се почесто земаат место за домашен миленик покрај мачките и кучињата. Ова преслатко животно ќе ви го направи денот поубав:

Откриено што ја намалува машкоста за 1 см! Внимавајте ако го практикувате ова

За интимните односи и половите органи речиси и да нема тема која не е разработена и за која не е зборувано. Покрај методите и исхраната која влијае позитивно на големината на машкиот полов орган постои и нешто кое влијае и негативно.

Според студија објавена од „Journal of Sexual Medicine" потврдено е дека дури 20 отсто од машката популација има помал пенис дури и од просечниот, 12,5 цм во ерекција. На нашите простори просечната должина на машкиот полов орган е 14 цм во ерекција.

Она што негативно влијае и доведува до намалување на пенисот е нередовното мастурбирање и немањето сексуални акти.

За виталност и здрав пенис истражувачите велат потребно е барем два пати недлно да имате секс или да мастурбирате, особено ако сте на возраст од 18 до 30 години.

Психолозите тврдат: Сите ова го прават по сексуалниот чин, а навистина е ОПАСНО!

Британските психолози открија интересна работа поврзана со интимните односи, односно за моментите што следат по сексуалниот чин.

Без разлика дали вашата врска е солидна и долга, или сте на самиот почеток, сигурно се случило откако ќе имате секс, да имате голема желба да ги запознаете внатрешните пориви и чуства на вашиот партнер.

Психолозите тврдат дека овој модел на однесување е сосема нормален, бидејќи повеќето луѓе по сексуалните односи сметаат дека се најблиску до нивниот партнер и се склони кон емоционално отворање и доверување на нивните интимни тајни.

Иако во хармоничен емотивен однос ова е пожелна работа и тоа овозможува да се доближите и подобро да се запознаете со партнерот, експертите предупредуваат дека тоа може да биде многу штетно на почетокот на врската или во случај на површни односи.

Ако сметате дека вашата врска нема капацитет да стане долгорочна, може да жалите за зборовите што ги споделивте, или дека на некој начин вашиот партнер ќе го користи подоцна против вас.

Најчитани

Твитови