Твит на денот кој ќе ве насмее до солзи: Сузана пробај ги штиглите?! (фото)

Твитерџиите секогаш имаат интересни и провокативни твитови кои секогаш може да не насмеат до солзи.

Пред се, твитерџиите секогаш на пародичен начин можат да направат нечиј ден да биде поубав. Еве и доказ за тоа:

Што е љубовта, а што сексот?

Љубовта, слично како и прашањето што се случува откако ќе умреме, останува вечна мистерија.

Песни, романи, филмови и поеми посветени на најсилната човечка емоција, и сè уште не можеме да пронајдеме конкретен и точен одговор.

Некои велат дека се виновни феромоните и љубовта не е ништо повеќе од обичен хемиски процес. Други убедуваат дека е навика, трети дека е непостојана и минлива, четврти дека е непотребна и преценета…

Па што е љубов? Има ли некој да го гукне точниот одговор? Кој пријател да го повикаме на помош?

Вистината е дека секој од нас поинаку ја поимува љубовта. За некого тоа се славните пеперутки во стомакот, проследени со силно пулсирање на срцето и недостаток на здив и плунка.

За некого љубовта е постојано, стабилно, сигурно чувство лишено од адреналин и неизвесност. За мене можеби врвен љубовен чин е песна која ти ја посветил саканиот, за друг многу веројатно е дека тоа е смешно или патетично.

Тоа што јас го сметам и доживувам како љубов, не мора да важи за тебе и обратно. За одредени парови љубовта е гледање филмови и сериички и бескрајни дискусии за истите, за некои искачувањето на планина е љубов.

Љубовта е спонтана, но може да се пронајде и на договорен состанок. Љубовта е дом и семејство, но таа може да биде и номадско крстосување низ светот.

Љубовта е гламурозна свадба, но некогаш е и живот со партнерот без озаконување на врската. Љубовта е секс, но и галење и апстиненција. Љубовта е торнадо и мирно пловење.

Некои ја слават љубовта бурно, други пак посмирено. Некои се експресивни и не можат да ги сопрат емоциите, а дел грижливо си ги чуваат, подалеку од сечии очи и уши.

Но, тоа не значи дека некои се сакаат помалку или повеќе. Едноставно – се сакаат различно. Си нашле што им одговара и тоа е веројатно најфината работа на светот.

На крајот од денот не се важни дефинициите и теориите за љубовта. Важно е дека сте ја пронашле онаква каква што вам ви одговара и ве прави среќни.

Немате потреба да се докажувате дали е правилно или погрешно, бидејќи не сме сите од истиот калап. Мојата и твојата перцепција се различни, важно е да сакаме и да бидеме сакани.

Јадете краставица: Помага во превенција и борба против ракот, еве како!

Краставицата го хидрира организмот, што е особено важно за оние кои немаат навика да пијат доволно вода во текот на денот, но освен тоа таа е неверојатен, антиоксиданс, содржи многу вредни хранливи материи кои му помагаат на телото и има неверојатни придобивки за организмот. 

Еве како всушност конзумирањето на краставицата делува на вашиот организам и кои се нејзините придобивки, за вашето тело: 

1. Благодарение на големиот процент вода кој го содржи, краставицата лесно ги отстранува отровите од организмот, а со редовно конзумирање може да помогне и за исфрлање камчиња од бубрезите. Воедно, ги одржува бубрезите во добра форма.

2. Краставицата содржи витамини А, Б и Ц, неопходни за имуниот систем како и за енергијата која ни е потребна преку ден. Лушпата содржи дури 12 % од дневната потребна доза на витамин Ц, затоа не лупете ги при употребата.

3. Комбинацијата од краставица, спанаќ и моркови (свеж сок подготвен во соковник) е вистинска витаминска бомба.

4. Помага во превенцијата и борбата со ракот на дојката, јајниците и простатата.

5. Го намалува холестеролот и го регулира крвниот притисок, па добро е да ја конзумираат лицата со висок, но и оние со низок притисок.

ЗАШТИТЕТЕ ГО ВАШЕТО ЗДРАВЈЕ И ПАРИЧНИКОТ: Сретства за чистење на сите дамки и флеки на природна база! (Видео)

Домашните трикови за чистење, решенијата за тоа како да се справите со дамките и нечистотиите  се најдоброто нешто, бидејќи го олеснуваат чистењето на секоја домаќинка, мајка, жена, девојка. 

Тие се најдобриот начин како да завршите добра работа за краток временски период, кој не3ма да ве чини скоро ништо. 

Во видеото подоле со собрани скоро сите трикови како да се спасите и да ги победите дамките и нечистотиите кои се наоѓаат во вашиот дом, на вашата облека и слично, а притоа нема да потрошите неброени пари на скапи средства, бидејќи ќе ги исчистите лесно и едноставно со производи кои се во вашиот дом и секојдневно ги користите, а притоа истите немаат големо количество на хемикалии и не предизвикуваат последици по здравјето на ниту еден член од фамилијата. 

Погледнете како, искористете ги и заштитете го вашето здравје и вашиот паричник:

 

Најчитани

Твитови