СЕ ПОЈАВИ НОВ ВИРУС: Се крие во програмата која сите ја користиме

Во последно време сме сведоци дека вирусите и злонамерните програми напаѓаат од сите страни и во најразлични облици, па затоа бидете максимално внимателни.

Овој пат на удар се корисниците на “WIndows” оперативниот систем, кои се и понатаму мета и на хакерски напади. По низата “ransomware” удари, од која некои беа најжестоки во историјата, се појави нова, потенцијално опасна “malware” (Зборот означува малициозен код кој е скриен во “Microsoft PowerPoint” и вирусот се шири по пат на електронска пошта).

Добрата вест е што оваа злонамерна програма не се извршува автоматски, но тоа никако не значи дека не треба да внимавате.

ЗИМСКИ СПОРТОВИ! Ќе се изнандите како спортуваат мачките на снег! (ВИДЕО)

Можеби и не сте знаеле, но мачињата се посебна приказна кога станува збор за зимските спортови! Нема да можете да се воздржите, мачињава ќе ве полудат од смеење!

Готвењето никогаш не изгледало подобро! Нај згодниот кувар во светот (ВИДЕО)

Згоден, забавен и иновативен во кујната! Можеби сепак има мажи од соништата. Кои преку стомакот ќе го освојат вашето срце, како што би рекле постарите, „љубовта доаѓа преку стомакот“!

Секако ќе има и што да видите во продолжение на ова видео!

Тијана Пандевска: Оваа програмерка од Струмица го запали интернетот! (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Оваа "Instagram" девојка е нашата девојка викендов!

Млада и згодна, 18 годишната Струмичанка е студентка на ФИНКИ во Скопје, моментално е во првата година од студиите, која воедно и  живее во Скопје. 
За тоа што изгледа вака и не е ни чудно, оваа девојка веќе 5 години е исклучиво посветена на спортот и спортските активности, ативно се занимава со фитнес. 

Нема да ве зачуди но нејзиното хоби е ФОТОГРАФИРАЊЕ! Нормално со оглед на нејзината убавина.
Слободното време како и сите студенти го поминува во дружба со своите пријатели, искачање, журки, но исто така обожава и да иде во кино!

Најчитани

Твитови