Навивачите го „распнаа“ Модриќ откако сведочеше во корист на Мамиќ (видео)

Врие на социјалните мрежи во Хрватска откако легендарниот хрватски репрезентативец Лука Модриќ се појави на суд и сведочеше во корист на браќата Мамиќ кои се обвинети за проневера на финансиски средства од трансфери во ФК Динамо Загреб. 

Модриќ револтот го предизвика откако ја смени првобитната изјава.

Најостри беа хрватските навивачи од Задар и Сплит:

"За вербален делитк затвор, за давање лажен исказ и соучество во пљачка-капитенска лента во репрезентацијата. Додека системот на вредности е вака поставен борбата не престанува. Срамота за хрватската држава не се момците кои навредуваат политичари и ја напаѓаат мафијата, туку срамота за правната држава е што Лука Модриќ шета слободен и без обвинение...Затоа улицата е единственото решение“ - напиша навивачката група на Хајдук- Торцида. 

ЗИМСКИ СПОРТОВИ! Ќе се изнандите како спортуваат мачките на снег! (ВИДЕО)

Можеби и не сте знаеле, но мачињата се посебна приказна кога станува збор за зимските спортови! Нема да можете да се воздржите, мачињава ќе ве полудат од смеење!

Готвењето никогаш не изгледало подобро! Нај згодниот кувар во светот (ВИДЕО)

Згоден, забавен и иновативен во кујната! Можеби сепак има мажи од соништата. Кои преку стомакот ќе го освојат вашето срце, како што би рекле постарите, „љубовта доаѓа преку стомакот“!

Секако ќе има и што да видите во продолжение на ова видео!

Тијана Пандевска: Оваа програмерка од Струмица го запали интернетот! (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Оваа "Instagram" девојка е нашата девојка викендов!

Млада и згодна, 18 годишната Струмичанка е студентка на ФИНКИ во Скопје, моментално е во првата година од студиите, која воедно и  живее во Скопје. 
За тоа што изгледа вака и не е ни чудно, оваа девојка веќе 5 години е исклучиво посветена на спортот и спортските активности, ативно се занимава со фитнес. 

Нема да ве зачуди но нејзиното хоби е ФОТОГРАФИРАЊЕ! Нормално со оглед на нејзината убавина.
Слободното време како и сите студенти го поминува во дружба со своите пријатели, искачање, журки, но исто така обожава и да иде во кино!

Најчитани

Твитови