8 години врзана со синџир: Преживеала трауми и мачење, денес слободна (видео)

Женка пит бул, Лола, е вистински борец. Вооднос на лошите услови во кои живеела, таа повторно е весела и разиграна. Лола цели осум години ги поминала врзана со синџир во гаража и спиела на ладен бетон.

Кога спасителите ја нашле и ја ослободиле почнала да го врти опашот и да си игра, непокажувајќи агресија. Сепак, нејзината здравствена состојба била ужасна: многу тумори, оштетена кожа и многу болести кои се последица на нејзиното претходно чување.

Лоли доживеала вистински бран на среќа и емоции кога една жена се одлучила да ја вдоми и да и покаже нежност и вниемание кое го заслужува. Сека живее оваа кучка од раста пит бул како кралица, ужива во друштво на жената што ја вдомила и преку ден се сонча на терасата.

ЗИМСКИ СПОРТОВИ! Ќе се изнандите како спортуваат мачките на снег! (ВИДЕО)

Можеби и не сте знаеле, но мачињата се посебна приказна кога станува збор за зимските спортови! Нема да можете да се воздржите, мачињава ќе ве полудат од смеење!

Готвењето никогаш не изгледало подобро! Нај згодниот кувар во светот (ВИДЕО)

Згоден, забавен и иновативен во кујната! Можеби сепак има мажи од соништата. Кои преку стомакот ќе го освојат вашето срце, како што би рекле постарите, „љубовта доаѓа преку стомакот“!

Секако ќе има и што да видите во продолжение на ова видео!

Тијана Пандевска: Оваа програмерка од Струмица го запали интернетот! (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Оваа "Instagram" девојка е нашата девојка викендов!

Млада и згодна, 18 годишната Струмичанка е студентка на ФИНКИ во Скопје, моментално е во првата година од студиите, која воедно и  живее во Скопје. 
За тоа што изгледа вака и не е ни чудно, оваа девојка веќе 5 години е исклучиво посветена на спортот и спортските активности, ативно се занимава со фитнес. 

Нема да ве зачуди но нејзиното хоби е ФОТОГРАФИРАЊЕ! Нормално со оглед на нејзината убавина.
Слободното време како и сите студенти го поминува во дружба со своите пријатели, искачање, журки, но исто така обожава и да иде во кино!

Најчитани

Твитови