Фановите на Милан бараат одмазда: Не го продавајте Донарума, седнете го на клупа!

Еден од лидерите на Ултрас фановите на Милан, му порача на раководството да не го продаваат Донарума туку и следната сезона да го задржат во клубот, но да не го пуштат во игра.

 

Донарума синоќа им приреди големо разочарување на фановите на Милан откако одби да стави потпис на нов договор со клубот.

Сега Милан има две опции, едната е да го продаде голманот, а втората е да го задржи, но по завршувањето на следната сезона тој би заминал како слободен играч.

„Тоа што се случи е скандалозно“ - вели Џанкарло Капељи, еден од лидерите на навивачите на Милан.

„Милан направи се за да го задржи. Според мене, Донарума треба да ја преседи идната сезона на клупа“.

„Тоа што не прави уште повеќе лути е фактот што ние правевме лични песни за него“.

„Тој, човекот кој го бакнуваше грбот на Милан пред нашата трибина по мечот против Јувентус. Како се осмелува?“.

„Ние како „Курва Суд“ му даваме целосна поддршка на клубот“.

Доколку Милан сака да го казни Донарума, со оглед на неговата возраст може слободно да го прекомандува и во младинскиот клуб, а доколку размислува рационално, ќе го продаде и ќе заработи на неговиот трансфер. Во наредниот период ќе се знае конечната одлука на клубот.

ЗИМСКИ СПОРТОВИ! Ќе се изнандите како спортуваат мачките на снег! (ВИДЕО)

Можеби и не сте знаеле, но мачињата се посебна приказна кога станува збор за зимските спортови! Нема да можете да се воздржите, мачињава ќе ве полудат од смеење!

Готвењето никогаш не изгледало подобро! Нај згодниот кувар во светот (ВИДЕО)

Згоден, забавен и иновативен во кујната! Можеби сепак има мажи од соништата. Кои преку стомакот ќе го освојат вашето срце, како што би рекле постарите, „љубовта доаѓа преку стомакот“!

Секако ќе има и што да видите во продолжение на ова видео!

Тијана Пандевска: Оваа програмерка од Струмица го запали интернетот! (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Оваа "Instagram" девојка е нашата девојка викендов!

Млада и згодна, 18 годишната Струмичанка е студентка на ФИНКИ во Скопје, моментално е во првата година од студиите, која воедно и  живее во Скопје. 
За тоа што изгледа вака и не е ни чудно, оваа девојка веќе 5 години е исклучиво посветена на спортот и спортските активности, ативно се занимава со фитнес. 

Нема да ве зачуди но нејзиното хоби е ФОТОГРАФИРАЊЕ! Нормално со оглед на нејзината убавина.
Слободното време како и сите студенти го поминува во дружба со своите пријатели, искачање, журки, но исто така обожава и да иде во кино!

Најчитани

Твитови