Фановите на Милан бараат одмазда: Не го продавајте Донарума, седнете го на клупа!

Еден од лидерите на Ултрас фановите на Милан, му порача на раководството да не го продаваат Донарума туку и следната сезона да го задржат во клубот, но да не го пуштат во игра.

 

Донарума синоќа им приреди големо разочарување на фановите на Милан откако одби да стави потпис на нов договор со клубот.

Сега Милан има две опции, едната е да го продаде голманот, а втората е да го задржи, но по завршувањето на следната сезона тој би заминал како слободен играч.

„Тоа што се случи е скандалозно“ - вели Џанкарло Капељи, еден од лидерите на навивачите на Милан.

„Милан направи се за да го задржи. Според мене, Донарума треба да ја преседи идната сезона на клупа“.

„Тоа што не прави уште повеќе лути е фактот што ние правевме лични песни за него“.

„Тој, човекот кој го бакнуваше грбот на Милан пред нашата трибина по мечот против Јувентус. Како се осмелува?“.

„Ние како „Курва Суд“ му даваме целосна поддршка на клубот“.

Доколку Милан сака да го казни Донарума, со оглед на неговата возраст може слободно да го прекомандува и во младинскиот клуб, а доколку размислува рационално, ќе го продаде и ќе заработи на неговиот трансфер. Во наредниот период ќе се знае конечната одлука на клубот.

Билка која е поефикасна и од хемотерапија - коренот од глуварче ги лечи и најтешките болести!

Глуварчето спаѓа во родот на билки и е од фамилијата Asteraceae. Расте и покрај патиштата и околу населените места. Оваа билка го јакне организмот и му помага на телото да се ослободи од отровите. Глуварчето е природен лек и за многу заболувања. Глуварчето се користи и при проблеми со бубрезите, црниот дроб, жолчката, дигестивниот систем, ефикасен е за прочистување на организмот и за подобрување на метаболизмот.

Коренот на глуварчето е поефикасен и од хемотерапијата – таа ги уништува сите клетки, додека глуварчето ги убива само канцерогените. По серија на истражувања на канадски научници покажа дека коренот од глуварче ги уништува клетките на ракот, без да нанесува никакви штети на здравите. Во народната медицина, глуварчето се применува за јакнење на организмот и за пролетно чистење на крвта. Од него може да се прави чај, сируп или вино.

Коренот од глуварчето има сложен хемиски состав. Млечниот сок од глуварчето содржи: хетерозиди, јагленохидрати, минерали, и други корисни состојки, па често се користи за лекување на камен во жолчната кеса, камен во бубрегот, за атеросклероза и многу други заболувања.

Безобразлуци на плажа. Хајди Клум и нејзиното 16 години помладо момче во жешка акција! (фото)

Светскиот топ модел Хајди Клум (44) има нова љубов. Ни помалку ни повеќе туку 16 години помладиот Том Каулиц и гитарист на групата “Токио Хотел”.

Пред неколку дена, парот бил забележан од страна на папараците на луксузна јахта каде без срам разменувале нежности во провокативни пози. Бакнежи, хранење прегратки додека се сончале. Потоа парот влегол во јахтата, каде продолжиле со романтика. 

Без срам, Цеца објави фотографија на која е потполно гола! (фото)

Цеца повторно провоцира. Имено на својот инстаграм профил фолк дивата објави фотографија на која сакаше да се пофали за одличната шминка која ја има на себе. Но во прв план не се истакна шминката туку нејзиното голо тело. На што следеа бурни реакции од медиумите и нејзините колеги. Но Цеца и овој пат како вистинска ѕвезда не им придаде многу значење на лошите коментари. 

Најчитани

Твитови