Симболот на Копенхаген, „Малата сирена“ бојадисана со сина боја! (фото)

Непознати вандали ја полеаја со сина и бела боја познатата бронзена статуа „Малата сирена“ во центарот на Копенхаген, објави полицијата на Twitter што е втор ваков инцидент во последните две седмици отако еден од симболите на данската престолнина беше обоен со црвена боја.

Статуата висока 1,5 метар, најпознатиот симбол на Копенхаген, пред две седмици беше од „главата до опашката“ бојадисан во црвена боја. Полицијата тогаш објави дека причината веројатно за тој вандализам бил протестот против ловот на китовите на Фарските острови.

Овојпат причината е позагаточна. Под скулптурата е напишано „ослободите го Абдула“. Полицијата во средата на Twitter објави дека трага по русокоса девојка, висока 1,70 метар.

ЗИМСКИ СПОРТОВИ! Ќе се изнандите како спортуваат мачките на снег! (ВИДЕО)

Можеби и не сте знаеле, но мачињата се посебна приказна кога станува збор за зимските спортови! Нема да можете да се воздржите, мачињава ќе ве полудат од смеење!

Готвењето никогаш не изгледало подобро! Нај згодниот кувар во светот (ВИДЕО)

Згоден, забавен и иновативен во кујната! Можеби сепак има мажи од соништата. Кои преку стомакот ќе го освојат вашето срце, како што би рекле постарите, „љубовта доаѓа преку стомакот“!

Секако ќе има и што да видите во продолжение на ова видео!

Тијана Пандевска: Оваа програмерка од Струмица го запали интернетот! (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Оваа "Instagram" девојка е нашата девојка викендов!

Млада и згодна, 18 годишната Струмичанка е студентка на ФИНКИ во Скопје, моментално е во првата година од студиите, која воедно и  живее во Скопје. 
За тоа што изгледа вака и не е ни чудно, оваа девојка веќе 5 години е исклучиво посветена на спортот и спортските активности, ативно се занимава со фитнес. 

Нема да ве зачуди но нејзиното хоби е ФОТОГРАФИРАЊЕ! Нормално со оглед на нејзината убавина.
Слободното време како и сите студенти го поминува во дружба со своите пријатели, искачање, журки, но исто така обожава и да иде во кино!

Најчитани

Твитови