Приказна која го потресе светот: Се родила како машко, па се омажила за братот

Чудна и интересна приказна ја снајде  Бегзада Дада Авидиќ од Сараево.

Бев хоспитализирана на гениколошкиот дел во март минатата година, потоа се породив, а во отпусната лист бев запишана како маж. Значи јас, не бебето. Полот на бебето не може да се одреди бидејќи е родено мртво. Кога излегов од болница се качив во автомобилот заедно со сопруигот и земав да ја прочитам отпусната листа, во еден момент почнав хистерично да се смеам. Сопругот мислеше дека сум полудеја, а јас се смеев бидејќи бев машко.

Таа истакна дека се јавила во Матичната канцеларија за да праша кога може да оди по потврда за брачен статус, за да можам да засновам брачен однос, тие ми рекоа дека веќе сум омажена и тоа за сопствениот брат. По неколку дена отидов во матичната канцеларија, а човекот  кој работеше таму му рече: a тоа сте вие која пред некој ден се јави, оженети сте. Значи знаевте за ситуацијата. Тетката која ги внесуваше податоците погрешила.

Пред неколку дена добив повик од полиција, кои ме известија дека мојот број е регистриран на некој Селвер и дека тој бројот го користи веќе 17 години и дека носи оружје, велиБегзада.

На шега, таа вели дека ќе ја праша мајка и дали во младоста била на некои терапии и дали правела хормонски терапии, па да личи на машко иако е женско.

Емина се отвори: Не е вистина дека се селам во Нови Пазар, а ова е причината за разводот

Емина Јаховиќ се огласи на Инстаграм сакајќи да ја открие вистината за нејзиниот разводи и за се што се пишува во изминатава недела за неа.

„Драги мои, сите мои фанови и сите вие кои ме сакате и поддржувате во овие тешки моменти, сакам да ви кажам дека сите шпекулација на тема мене, моето заминување во Нови Пазар и мојата преселба таму не се точни и не се вистинити. својот живот ќе го продолжам во Истанбул поради школувањето на моите деца и поради животот на кој навикнав, а во Белград и Нови Пазар ќе одам само поради приватни и деловни причини“, вели Емина.

За жал, не можам да ги сопрам сите шпекулации и лаги за мене, се што ги полни весниците. Поради нашите деца гледаме се да помине во најдобар ред и се да биде како и порано. Во оваа прилика сакам да ве поздравам, да ви кажам дека це сакам и да ви најавам дека за многу брзо време ќе бидат промовирани уште два сингла кои ќе бидат продолжение на албумот „Понатаму“, завршува таа.

Ваква змија не сте виделе: Нејзината кожа делува сосема не реално

Сите знаеме дека одредени видови на змии имаат воодушевувачка кожа, но овој примерок е навистина специфичен. Нејзината кожа има темни нијанси од многу друг сродници, па веќе делува чудно.

Но, кога е под светло, таа станува уште поинтересна бидејќи делови од нејзината кожа се прелеваат па не сте сигурни дали станува збор за вистински влекач или холограм.

Не губете време: Овие 5 знаци ќе ви покажат дека немате иднина

Во врска сте, убаво ви е, но не сте сигурни дека тој е за вас. Се прашувате дали ве сака или не? Овие знаци ќе ви покажат дека вашата врска е осудена да пропадне:

Комуницирате под негови услови

Само кога нему му одговара, како нему му одговара. Ќе ја погледне вашара порака и ќе ви одговори после часови и едноставно ќе ве натера да чекате. Не е дека не му се допаѓате, едноставно не сте му приоритет.

Ве крие од пријателите

Оној кој е вљубен во вас едвај чека да ве запознае со неговите пријатели, а оној кој не е нема да има потреба воопшто да ве запознае со нив.

Ве игнорира на социјални мрежи

Кога ќе го погледнете неговиот фејсбук ви изгледа дека вие воопшто не се битна во неговиот живот? Ако така ви се чини, веројатно е и вистина. Никој не вели дека секој негов статус треба да биде за вас, но ако ви се чини дека воопшто не постоите во неговиот живот,  тоа е добар показател на реалната состојба.

Ви зборува дека не е добар за вас

Ова го прави од две причини. Првата е затоа што знае дека нема да може да ви го даде она што го посакувате, а втората е што на себе ми овозможува лесен начин за бегство. Ако во текот на 6 месеци ве убедува дека не е добар за вас, ќе му биде многу полесно да избега.

Никогаш не ве претставува како своја девојка

Иако етикетите не ја прават врската подобра, не е нормално по повеќемесечно гледање и понатаму да ве држи на лед и да не сака да ви каже на што сте. Тоа е знак дека само чека да влета нешто подобро и дека е време да продолжите понатаму.

Најчитани

Твитови