Ексклузивно интервју со Беквалац: За 10 дена ќе имам нов хит, но на кого го посветив? (видеo)

Привелигијата да бидеме први и единствени за интервју со Наташа Беквалац веќе ни е навика. Но секое интервју со посебна причина и провод. Овој пат мотивот за да дојде Наташа во Македонија беше 25 гоодишниот јубилеј на поликлиниката Неуромедика и отворањето на новата Неуромедика Болница.

Токму тој настан, овековечен од тимот на Exclusive.mk во видео издание. На само неколку минути пред настап ја имавме можноста за интервју со балканската ѕвезда. За десетина дена ов хит, животно мото и многу други ексклузивни информации ни откри. На прашањето, кога концерт во Скопје, еве како одговори Беквалац:

Како помина целиот настан од отворањето на новата Болница Неуромедика во Скопје, што е инвестиција од 8 милиони евра, и што се нуди од здравствена заштита и услуги, погледнете во прилогот:

СИЛНО НЕВРЕМЕ ГО ЗАФАТИ БЛАЦЕ: ГРАДОТ ГО СОБИРАА СО БАГЕР, ПРИЧИНЕТА ОГРОМНА ШТЕТА

Невреме проследено со силен град утрово околу 8 часот зафати неколку села во општината Блаце при што беше причинета огромна штета.

Настрадаа градините, пченката, малините, капините и сливарниците во оваа српска општина која се наоѓа во близина на Прокупље.

Село Гргуре беше зафатено од големото невреме каде падна град со големина на орев, и во неговото собраиње мораше да се вклучи и багер.

Докторот сакал да ѝ го исче прстот, а златарот прстенот - на крај го извадиле на овој начин

"Impressive World" е страница на Фејсбук која објавила навистина импресивно видео. 

Станува збор за едноставен трик за кој никому не би му паднало на памет додека не го види.

Како што се гледа на видеото, на жената ѝ се заглавил прстен на прстот.

Погледнете како успешно ѝ бил отстранет:

Нов земјотрес регистриран кај Охрид

Земјотрес со јачина од 3.1 степени според европската сеизмичка скала вечерва е почувствуван во охридскиот регион.

Епицентарот на земјотресот, кој се случи во 19.11 часот, бил на четири километри од Охрид, односно на седум километри од Косел.

Ова е последниот од серијата земјотреси кои повеќе од еден месеци го тресат охридскиот регион.

Најчитани

Твитови