Тренд кај мажите во светот: Како брзо и природно да го зголемите пенисот во домашни услови

Големината на пенисот од секогаш била проблем на мажите. Која е нормалната големина на пенисот? Која е нормалната дебелина и нормалната должина на пенисот? Одговорите на овие прашања се субјективни и зависат од маж до маж. Овој пат нема никој да биде поштеден од болните одговори. Испитувани се девојки дали им е важна големината на пенисот и сите испитанички одговoриле ДА. Но, секоја девојка рекла дека ако пенисот на нејзиниот партнер не е голем доволно е да знае како да ракува со „алатот“.

Големината на пенисот нема да биде тема на овој текст. Во овој текст ќе понудиме како мажите да природно и брзо да ја зголемат својата машкост.

Основно

Препарати, пилули, пумпи и хируршка интервенција се првите чекори за зголемување на пенисот. На овие начини можно е да го зголемите пенисот, но во продолжение прочитајте и применете некои од следниве совети, бидејќи се безболни и резултатите се видливи.

Вежби за зголемување на пенисот

Со овие вежби ќе ги довиете посакуваните резултати. Секако, потребно е време, доста лубрикант и рачен напор. Но вреди! Кога ќе завршите со тренингот во раце ќе ви остане пенис кој ги исполнува сите критериуми.

Истегнување

Ова е една од наједноставните, но сепак ефикасна вежба. Се состои од истегнување на пенисот до граници на непријатно чувство. Во ваква положба задржете го пенисот некои десетина минути и потоа вратете го во нормална положба. Оваа вежба повторете ја континуирано некои десет пари. Напомена: бидете нежни.

Стегање

Покрај истегнување, потребно е и стегање. Вежбата се состои во стегање, до граници на непријатност и болка. Стегајте го пенисот со дланката додека „главата“ не поцрвени. За да избегнете иритација на пенисот не бидете груби во стегањето. Секако, сето воа потсетува на прирачник за мастурбирање, па затоа е важно да се нагласи дека пенисот МОРА да биде во опуштена состојба. Оваа вежба повторете ја десетина пати во континуитет.

Молзење на пенисот (jelqing)

Ова е еден од најстарите и најефикасните методи за издолжување на пенисот, а потекнува од арапскиот свет. Молзење на пенисот навистина е молзење на пенисот. Палецот и показалецот, во вид на ОК свиткајте ги околу коренот на пенисот и лесно повлечете кон врвот. Пред да почнете со оваа вежба завиткајте го пенисот со топла крпа, а по завршената вежба лесно протресете го. Секој ден „вежбајте“ по десет минути. Оние кои ја практикувале оваа вежба велат дека за само две недели пенисот им се издолжил за два до пет сантиметри.

Најдобриот наставник во светот: Секој месец платата им ја давал на сиромашните ученици!

Наставникот Питер Табиќи од Кенија, кој својот поголем дел од заработката ја дава на сиромашни ученици, е избран за најдобриот наставник во светот. Неговата награда вредна милион долари, му е доделена во Дубаи.

Питер предава математика и физика, а 80% од неговата плата, тој ја донира за да им помогне на сиромашните ученици во селото Пвани.

Во ова село, кое се соочува со проблемите од типот на суша и глад, речиси третина од децата се сирачиња или имаат по само еден родител.

Табиќи (36) е избран меѓу 10.000 кандидати, од 179 земји. Водител на церемонијата на која тој ја добил наградата ја водел актерот Хју Џејман, пишува „Асоишејтед прес“.

Наградата ја установила фондацијата „Варки“ во Дубаи.

Со маска од ПАВЛАКА до неверојатен ефект!

Павлаката е производ кој поседува уникатни својства, кои се должат на нејзиниот балансиран состав од лековити материи, масти и витамини (А, Е, Б1, Б2, и Ц). Таа се апсорбира лесно и речиси не остава мрсни траги.Маските од павлака се идеални за сите типови кожа.

За приготвување на маската ви е потребно:

- една лажица павлака,

- една жолчка од јајце,

- една лажица алое.

Алое ќе најдете речиси во сите наши аптеки, во поголема опаковка, но ќе го употребите за приготвување на многу други маски.

Нанесете неколку слоеви од маската на лицето, деколтето и вратот ( штом се исуши едниот слој, нанесете нов ). После 20-30 минути исплакнете го лицето најпрво со топла, а после тоа со ладна вода. Маската има неверојатен ефект, подмладува, ја освежува и храни кожата.

Најчитани

Твитови