iPhone 8 ќе има варијанта со изработка како огледало (фото)

iPhone 8 ќе биде првиот смартфон на компанијата со OLED панел и наводно ќе доаѓа без Touch ID. Наместо тоа, компанијата ќе додаде опција за отклучување на уредот преку препознавање на лицето. Ова е технологија која Apple аналитичарот, Ming-Chi Kuo, ја нарече револуционерна.

Друга гласина е дека компанијата ќе претстави четири бои од смартфонот, од кој една ќе биде нова. Информациите доаѓаат од Benjamin Geskin, кој на твитер има споделено голем дел од концептите за изгледот на iPhone 8. Една од боите ќе наликува на огледало и ќе има рефлективна површина. За да покаже како би изгледало тоа, Geskin сподели неколку слики на твитер.

Доколку информациите се точни, половина од боите кои сега се достапни за iPhone 7 нема да ги има и кај iPhone 8. Сегашните бои се:

  • Jet Black
  • Black
  • Silver
  • Gold
  • Rose Gold
  • Red

СИЛНО НЕВРЕМЕ ГО ЗАФАТИ БЛАЦЕ: ГРАДОТ ГО СОБИРАА СО БАГЕР, ПРИЧИНЕТА ОГРОМНА ШТЕТА

Невреме проследено со силен град утрово околу 8 часот зафати неколку села во општината Блаце при што беше причинета огромна штета.

Настрадаа градините, пченката, малините, капините и сливарниците во оваа српска општина која се наоѓа во близина на Прокупље.

Село Гргуре беше зафатено од големото невреме каде падна град со големина на орев, и во неговото собраиње мораше да се вклучи и багер.

Докторот сакал да ѝ го исче прстот, а златарот прстенот - на крај го извадиле на овој начин

"Impressive World" е страница на Фејсбук која објавила навистина импресивно видео. 

Станува збор за едноставен трик за кој никому не би му паднало на памет додека не го види.

Како што се гледа на видеото, на жената ѝ се заглавил прстен на прстот.

Погледнете како успешно ѝ бил отстранет:

Нов земјотрес регистриран кај Охрид

Земјотрес со јачина од 3.1 степени според европската сеизмичка скала вечерва е почувствуван во охридскиот регион.

Епицентарот на земјотресот, кој се случи во 19.11 часот, бил на четири километри од Охрид, односно на седум километри од Косел.

Ова е последниот од серијата земјотреси кои повеќе од еден месеци го тресат охридскиот регион.

Најчитани

Твитови