Милан го купува и Ренато Санчез, но за која цена?!

Италијанскиот Милан не запира кога во прашање е трансфер пазарот. Дефинитивно Росонерите се најактивниот тим ова лето и речиси секојдневно ги полнат насловните страници на весниците во однос на трансферите.

19 годишниот Португалец Ренато Санчез би заминал од Баерн Минхен најпрво на позајмица, а потоа неговиот договор би бил откупен во целост.

Јасно е дека Санчес ќе има уште помала минутажа со доаѓањето на Хамес Родиргез во редовите на Баерн Минхен. Минатата сезона играчот кој дојде како големо засилување од Бенфика имаше само шест натпревари од првата минута за „Баварците“.

СИЛНО НЕВРЕМЕ ГО ЗАФАТИ БЛАЦЕ: ГРАДОТ ГО СОБИРАА СО БАГЕР, ПРИЧИНЕТА ОГРОМНА ШТЕТА

Невреме проследено со силен град утрово околу 8 часот зафати неколку села во општината Блаце при што беше причинета огромна штета.

Настрадаа градините, пченката, малините, капините и сливарниците во оваа српска општина која се наоѓа во близина на Прокупље.

Село Гргуре беше зафатено од големото невреме каде падна град со големина на орев, и во неговото собраиње мораше да се вклучи и багер.

Докторот сакал да ѝ го исче прстот, а златарот прстенот - на крај го извадиле на овој начин

"Impressive World" е страница на Фејсбук која објавила навистина импресивно видео. 

Станува збор за едноставен трик за кој никому не би му паднало на памет додека не го види.

Како што се гледа на видеото, на жената ѝ се заглавил прстен на прстот.

Погледнете како успешно ѝ бил отстранет:

Нов земјотрес регистриран кај Охрид

Земјотрес со јачина од 3.1 степени според европската сеизмичка скала вечерва е почувствуван во охридскиот регион.

Епицентарот на земјотресот, кој се случи во 19.11 часот, бил на четири километри од Охрид, односно на седум километри од Косел.

Ова е последниот од серијата земјотреси кои повеќе од еден месеци го тресат охридскиот регион.

Најчитани

Твитови