Манџукиќ бесен на медиумите: Никогаш не сум рекол нешто такво за Дани и Лео

Не се чекаше долго на реакција од Марио Манџукиќ, на измисленото интервју од италијанските медиуми, како што истакна хрватскиот фудбалер, за тоа што всушност рекол за расправијата меѓу Дани Алвеш и Бонучи пред ЛШ финалето.

Италијанските медиуми, заедно со српските, лансираа приказна и некое интервју кое наводно го направиле со Манџукиќ, кој наводно им потврдил дека пред финалето во ЛШ годинава, имало тежок инцидент помеѓу Алвеш и Бонучи.

Манџукиќ веднаш реагираше со статус на Инстаграм:

„Измислен разговор со мене поврзан за Дани и Лео. Никогаш не сум изјавил такво нешто. Кој и да ме познава, знае дека никогаш не зборувам за моите соиграчи зад грб. Ако имам нешто да им кажам, тоа ќе им го кажам во лице, ова не се мои зборови“, истакна Манџукиќ.

Дете повредено во сообраќајка во гостиварско, возачот избегал

Патничко моторно возило непозната марка и регистарски ознаки управувано од засега непознат возач удрило во седум годишно дете од с.Старо Чајле-Гостивар и го напуштил местото на настанот.

По незгодата детето е однесено во Медицински центар Гостивар, каде и се констатирани тешки телесни повреди (фрактура на десна потколеница) и по укажаната лекарска помош е препратена на Клинички центар Скопје за понатамошно лекување.

Увид на лице место извршила екипа од Полициска станица Гостивар.

Kaролина повлече нога: Денес се мажи познатата српска пејачка!

Дефитнитивно оваа година е плодна за естрадата во регионот. Од самиот почеток на јануари, место песни се нижеа свадби. Така, последна која го кажа да досега беше Каролина, која во саботата се омажи за Михаил. Но. не се запира тука, во очекување на свадбата е и на Јана Бурческа.

Меѓутоа, вечерва свадба прави Наташа Беквалац и Лука Лазукиќ. Тие, како и нивните гости одмараат во луксузна вила каде што е готов базенот за забава.  А свадбата ќе биде во ресторан покрај море.

ВО ЖИВОТНА ОПАСНОСТ: Победникот на Евровизија е во лоша здраствена состојба!

Победникот на „Евровизија“, Салвадор Собрал ги откажа сите настапи, а неодамна е префрлен во болница каде што ќе му биде извршена трансплатација на срце. Португалските медиуми пренестуваат дека и живтот му е загрозен.

За неговите проблеми со срцето се пишуваше уште во мај, откако настапуваше на Евровизија во Киев. Последниот настапо го одржа на 8ми септември, па се повлече од сцената.

Најчитани

Твитови