Манџукиќ бесен на медиумите: Никогаш не сум рекол нешто такво за Дани и Лео

Не се чекаше долго на реакција од Марио Манџукиќ, на измисленото интервју од италијанските медиуми, како што истакна хрватскиот фудбалер, за тоа што всушност рекол за расправијата меѓу Дани Алвеш и Бонучи пред ЛШ финалето.

Италијанските медиуми, заедно со српските, лансираа приказна и некое интервју кое наводно го направиле со Манџукиќ, кој наводно им потврдил дека пред финалето во ЛШ годинава, имало тежок инцидент помеѓу Алвеш и Бонучи.

Манџукиќ веднаш реагираше со статус на Инстаграм:

„Измислен разговор со мене поврзан за Дани и Лео. Никогаш не сум изјавил такво нешто. Кој и да ме познава, знае дека никогаш не зборувам за моите соиграчи зад грб. Ако имам нешто да им кажам, тоа ќе им го кажам во лице, ова не се мои зборови“, истакна Манџукиќ.

Бидермаерот, најдобриот пријател на невестата

Традицијата според која невестата носи букет цвеќе кога стапува во брак почива на едноставната симболика според која секој цвет има свое значење, а здружени во букет претставуваат вистинска мала амајлија за онаа која наскоро ќе премине во нова животна фаза. Од старите народни верувања до ден денес се задржа тој букет познат под името бидермаер, но во современиот свет начините на негова изработка се толку разнолики што е навистина тешко да се одбере само еден, и тоа вистинскиот…

Денес бидермаерот се прави од најразлични цветови, од нежни рози до бобинки и украсни билки, но ако некогаш полските цветови имаа свое место во букетите, денес веројатно на нивно место ќе дојдат холандските рози или кали. Во зависност од тоа каква венчавка планирате, каква венчаница ќе носите или кое е вашето омилено цвеќе, од тоа ќе зависи и вашиот венчален букет.

Алиона и Бруно го направија тоа повторно: СВЕТСКИ И ОЛИМПИСКИ ШАМПИОНИ ПОВТОРНО! (Видео)

Алиона и Бруно го направија тоа повторно! СВЕТСКИ И ОЛИМПИСКИ ШАМПИОНИ ПОВТОРНО СЕГА!

Нивниот слободен скејт (танц) беше магичен. Тие повторно го поставија новиот светски рекорд во слободниот скејт, како и во комбинираниот резултат. Не може да се подобри, магијата во нивното движење и складноста на чекорите, толку се уходани помеѓу нив што се неверојатни секој следен пат! 

Совршена фризура: Вечерва блеснете на уникатен начин, спремна за 5 минути! (Видео)

Во денешново упатство за коса ви покажуваме како да ја креирате оваа едноставна пунџа. Она што најмногу ќе го засакате во врска со оваа едноставна фризура е тоа што е доволно брзо да се направи наутро пред работа, но доволно елегантна за да се носи на фенси формален настан.

 

Најчитани

Твитови