Неочекувано од Саша Матиќ: Ги извади наочарите, причината несекојдневна (фото)

Еден од најпопуларните пејачи на фолк музика во регионов е секако пејачот Саша Матиќ. Тој и неговиот брат Дејан буквално владеат на српската естрада и со своите моќни вокали и хитови ја освојуваат публиката.

Браќата близнаци се родиле сосема здрави, но прерано па морале да бидат сместени во инкубатори. Од неутврдени причини по неколку дена двете бебиња ослепеле, а тој недостаток во животот им донел извонреден музички талент, поради кој со години се меѓу најпопуларните пејачи во Србија и регионот.

Во јавноста е малку познато како Саша изгледа без очилата кои постојано ги носи. Сепак, го сторил тоа еднаш пред камерите и бил снимен.

Погледнете како тој изгледа без очила, за што многумина рекле дека е целосно непрепознатлив:

СИЛНО НЕВРЕМЕ ГО ЗАФАТИ БЛАЦЕ: ГРАДОТ ГО СОБИРАА СО БАГЕР, ПРИЧИНЕТА ОГРОМНА ШТЕТА

Невреме проследено со силен град утрово околу 8 часот зафати неколку села во општината Блаце при што беше причинета огромна штета.

Настрадаа градините, пченката, малините, капините и сливарниците во оваа српска општина која се наоѓа во близина на Прокупље.

Село Гргуре беше зафатено од големото невреме каде падна град со големина на орев, и во неговото собраиње мораше да се вклучи и багер.

Докторот сакал да ѝ го исче прстот, а златарот прстенот - на крај го извадиле на овој начин

"Impressive World" е страница на Фејсбук која објавила навистина импресивно видео. 

Станува збор за едноставен трик за кој никому не би му паднало на памет додека не го види.

Како што се гледа на видеото, на жената ѝ се заглавил прстен на прстот.

Погледнете како успешно ѝ бил отстранет:

Нов земјотрес регистриран кај Охрид

Земјотрес со јачина од 3.1 степени според европската сеизмичка скала вечерва е почувствуван во охридскиот регион.

Епицентарот на земјотресот, кој се случи во 19.11 часот, бил на четири километри од Охрид, односно на седум километри од Косел.

Ова е последниот од серијата земјотреси кои повеќе од еден месеци го тресат охридскиот регион.

Најчитани

Твитови