Неочекувано од Саша Матиќ: Ги извади наочарите, причината несекојдневна (фото)

Еден од најпопуларните пејачи на фолк музика во регионов е секако пејачот Саша Матиќ. Тој и неговиот брат Дејан буквално владеат на српската естрада и со своите моќни вокали и хитови ја освојуваат публиката.

Браќата близнаци се родиле сосема здрави, но прерано па морале да бидат сместени во инкубатори. Од неутврдени причини по неколку дена двете бебиња ослепеле, а тој недостаток во животот им донел извонреден музички талент, поради кој со години се меѓу најпопуларните пејачи во Србија и регионот.

Во јавноста е малку познато како Саша изгледа без очилата кои постојано ги носи. Сепак, го сторил тоа еднаш пред камерите и бил снимен.

Погледнете како тој изгледа без очила, за што многумина рекле дека е целосно непрепознатлив:

Дете повредено во сообраќајка во гостиварско, возачот избегал

Патничко моторно возило непозната марка и регистарски ознаки управувано од засега непознат возач удрило во седум годишно дете од с.Старо Чајле-Гостивар и го напуштил местото на настанот.

По незгодата детето е однесено во Медицински центар Гостивар, каде и се констатирани тешки телесни повреди (фрактура на десна потколеница) и по укажаната лекарска помош е препратена на Клинички центар Скопје за понатамошно лекување.

Увид на лице место извршила екипа од Полициска станица Гостивар.

Kaролина повлече нога: Денес се мажи познатата српска пејачка!

Дефитнитивно оваа година е плодна за естрадата во регионот. Од самиот почеток на јануари, место песни се нижеа свадби. Така, последна која го кажа да досега беше Каролина, која во саботата се омажи за Михаил. Но. не се запира тука, во очекување на свадбата е и на Јана Бурческа.

Меѓутоа, вечерва свадба прави Наташа Беквалац и Лука Лазукиќ. Тие, како и нивните гости одмараат во луксузна вила каде што е готов базенот за забава.  А свадбата ќе биде во ресторан покрај море.

ВО ЖИВОТНА ОПАСНОСТ: Победникот на Евровизија е во лоша здраствена состојба!

Победникот на „Евровизија“, Салвадор Собрал ги откажа сите настапи, а неодамна е префрлен во болница каде што ќе му биде извршена трансплатација на срце. Португалските медиуми пренестуваат дека и живтот му е загрозен.

За неговите проблеми со срцето се пишуваше уште во мај, откако настапуваше на Евровизија во Киев. Последниот настапо го одржа на 8ми септември, па се повлече од сцената.

Најчитани

Твитови