Македонец кој живее во Швајцарија со решение за заштита на црквата во Маврово! Да помогнеме (фото)

Игор Цветковски е Македонец кој живее и равоти во Швајцарија. Тој има идејно решение за спас на потопената црква во Мавровското Езеро. Тој на Фејсбук излезе со анимирани фотографии од идејното решение. Во продолжение еве го неговиот напис во интегрирана форма и оригинал. Д помогнеме сите аедно за спас на културното наследство.

Се сметам за еден од нај способните во Швајцарија за Абдихтунг,Дихтување на објекти кој се под вода.

Стојам на располагање 24/7 на било која влада без разлика на политичките бои!

Ова се однесува посебно на Министрите за култура кој треба да ја заштитат оваа црква која претпоставувам дека е со фрескописот од мојот мијачки ген правена.

Све ова ви го нудам бесплатно за својата вера кој моите претци ме учеа да ја негувам!

Ајде Народе сооделете го ова може ке ми помогнете да ја спасам јас и вие споделете ве молам.

Игор Цветковски

СИЛНО НЕВРЕМЕ ГО ЗАФАТИ БЛАЦЕ: ГРАДОТ ГО СОБИРАА СО БАГЕР, ПРИЧИНЕТА ОГРОМНА ШТЕТА

Невреме проследено со силен град утрово околу 8 часот зафати неколку села во општината Блаце при што беше причинета огромна штета.

Настрадаа градините, пченката, малините, капините и сливарниците во оваа српска општина која се наоѓа во близина на Прокупље.

Село Гргуре беше зафатено од големото невреме каде падна град со големина на орев, и во неговото собраиње мораше да се вклучи и багер.

Докторот сакал да ѝ го исче прстот, а златарот прстенот - на крај го извадиле на овој начин

"Impressive World" е страница на Фејсбук која објавила навистина импресивно видео. 

Станува збор за едноставен трик за кој никому не би му паднало на памет додека не го види.

Како што се гледа на видеото, на жената ѝ се заглавил прстен на прстот.

Погледнете како успешно ѝ бил отстранет:

Нов земјотрес регистриран кај Охрид

Земјотрес со јачина од 3.1 степени според европската сеизмичка скала вечерва е почувствуван во охридскиот регион.

Епицентарот на земјотресот, кој се случи во 19.11 часот, бил на четири километри од Охрид, односно на седум километри од Косел.

Ова е последниот од серијата земјотреси кои повеќе од еден месеци го тресат охридскиот регион.

Најчитани

Твитови