Сопругата на претседателот повредена во сообраќајна несреќа (фото)

Сопругата на претседателот на Зимбабве Роберт Мугабе е полесно повредена во сообраќајна несреќа во која учестувала претседателската колона со возило со кое 93-годишниот лидер се враќал од лекување.

Грејс Мугабе е префрлена во болница, но набрзо е пуштена.

Државните медиуми не наведоа детали за незгодата која се случила додека Мугабе се враќал од аеродромот во Хараре.

Претседателската двојка отпатува за Сингапур на 7 јули поради рутинска лекарска контрола на претседателот Мугабе.

Грејс Мугабе изминативе година дена се повеќе зазема политичка улога, наведува АП.

Драгана Мирковиќ го прослави 50-от роденден (Фото)

Драгана Мирковиќ во Виена го прослави својот 50-ти роденден. 

„Оваа журка ќе ја паметам цел живот“, вели таа.

„Најпрво од самото будење од моите деца во дневната соба добив подарок. Марко седеша покрај клавирот, а Мануела ја зема гитарата и ми ја отсвиреа „Нешто убаво“, што ме расплака.“, додава Драгана.

Најновиот персонализиран мерцедес го добила од сопругот Тони, а била и воодушевена од букетот од 50 црвени рози кои ги добила од Здравко Чола.

Мелита: Ако си силна жена, не ти требаат ветувања од никого (Фото)

Македонската водителка последниве години е многу актуелна на социјланите мрежи.

Таа е една од јавните личности која често споделува фотографии од нејзиниот приватен живот. Нејзиниот интересен стајлинг ја прави привлечна за јавноста.

На нејзините постови на социјалната мрежа Инстаграм, фотографиите се најчесто со интересни описи. Погледнете и сами:

Најчитани

Твитови