Ваква девојка секој посакува во кујна: Водителката Наскова од На шанк замина да мие чаши (видео + фото)

Убава и згодна, секогаш занимлива и интересна во улога на супер водителка на емисијата „На шанк“, Ивана Наскова. Периодов ја заокружи втората успешна сезона од емисијата, а во финалната емисија на гледачите им приреди вистинско изненадување.

Кога сме кај изненадувањата, Ивана знае да застане позади шанк и да влезе во кујна дури и кога се исклучени рефлекторите и камерите. Фотографијата е доказ за тоа дека Наскова покрај на професионално поле е повеќе од успешна и на приватно поле и работни задачи во кујна. Ваква девојка секое момче посакува во кујна.

Во последната емисија од втората сезона на публиката им го откри човекот кој цело време беше позади шанкот, а воедно со тоа Наскова најави дел од новите содржини на емисијата „На шанк“ која третата сезона ќе ја доживее на есен. Дечкото кој ќе биде освежување во емисијата и партнер-водител на Ивана е долгогодишен радиски водител и медиумско лице, Димитар Бабалков - Димса.

Но покрај сето тоа, Ивана има и други соработки со својот колега Димса. Месеци наназад соработуваат на проектот стенд ап видео клипчиња кои и тоа како допираат до се поголема маса на луѓе. Последниот нивен запис е на тема: „Македонци на одмор“, погледнете го и насмејте се од срце:


Ексклузивно дознаваме, наскоро за читателите ќе биде достапна и книгата која наголемо ја подготвува Ивана. Истата ќе биде насловена „Совршениот странец“.

ЧЕСТИТКИ: Сека Алексиќ доби нов член во семејството, еве ги првите фотографии

Сека Алексиќ често објавува фотографии на социјалните мрежи и тоа најчесто со својот син Јаков или пак со нејзините домашни милиничиња.

Таа на своите следачи на Инстаграм им откри дека во нивниот дом се всели нов член, односно ново милениче. Станува збор за куче кое пејачката го крси Арон Рон.

Пожар во стан во Скопје, повредени 3 лица

Три лица се повредени во пожар во стан во Скопје кој изгорел целосно. Пожарот се проширил и во два соседни стана.

Полицијата соопшти дека  пожарот избувнал ноќеска, околу еден час по полноќ, во стан во зграда на ул.Сава Ковачевиќ сопственост на М.С. (73), која била сама.

Од пожарот, дошло до пукање на цевките од парното, при што се оштетени и станот сопстеност на В.М. (36) и станот сопственост на Б.А. (40).

Исто така, од пожарот со повреди се здобиле М.Ј (52) и С.Ј. (52) – станари во истата зграда, кои со возила на Итната медицинска помош биле пренесени во ГОБ „8-ми Септември“, каде по укажаната лекарска помош им биле констатирани телесни повреди.

Пожарот е изгаснат.

Ова е причината зошто утринското кафе протерува!

Дали забележавте дека кога ќе го испиете кафето, особено она првото утринско, веќе после неколку минути чувствувате потреба за да го посетите тоалетот...

Сите ги имаат истите симптоми. Не е кофеинот, ако мислевте на тоа. Обидете се со кока-кола ако сакате, нема да го добиете истиот ефект, затоа што овде кафето е во прашање.

Се уште не е научно потврдено која од супстанците во кафето имаат лаксативен ефект, кој не тера да одиме во тоалет. Станува збор за два хормона, чие количество се зголемува - гастрин, кој ја поттикнува перисталтиката на цревата и холецистокин - задолжен да регулира колку често имаме потреба да одиме во тоалет. Научниците заклучуваат дека некоја од компонентите што го зголемува кафето, ги лачи овие хормони и не тера да го извршуваме она...

Се надеваме дека наскоро ќе се открие точно која супстанца не протерува, затоа што ќе им помогне многу на оние што страдаат од тврда столица.

Најчитани

Твитови