Ваква девојка секој посакува во кујна: Водителката Наскова од На шанк замина да мие чаши (видео + фото)

Убава и згодна, секогаш занимлива и интересна во улога на супер водителка на емисијата „На шанк“, Ивана Наскова. Периодов ја заокружи втората успешна сезона од емисијата, а во финалната емисија на гледачите им приреди вистинско изненадување.

Кога сме кај изненадувањата, Ивана знае да застане позади шанк и да влезе во кујна дури и кога се исклучени рефлекторите и камерите. Фотографијата е доказ за тоа дека Наскова покрај на професионално поле е повеќе од успешна и на приватно поле и работни задачи во кујна. Ваква девојка секое момче посакува во кујна.

Во последната емисија од втората сезона на публиката им го откри човекот кој цело време беше позади шанкот, а воедно со тоа Наскова најави дел од новите содржини на емисијата „На шанк“ која третата сезона ќе ја доживее на есен. Дечкото кој ќе биде освежување во емисијата и партнер-водител на Ивана е долгогодишен радиски водител и медиумско лице, Димитар Бабалков - Димса.

Но покрај сето тоа, Ивана има и други соработки со својот колега Димса. Месеци наназад соработуваат на проектот стенд ап видео клипчиња кои и тоа како допираат до се поголема маса на луѓе. Последниот нивен запис е на тема: „Македонци на одмор“, погледнете го и насмејте се од срце:


Ексклузивно дознаваме, наскоро за читателите ќе биде достапна и книгата која наголемо ја подготвува Ивана. Истата ќе биде насловена „Совршениот странец“.

И Сека го претера (Фото)

Сека Алексиќ не може да престане да објавува фотографии од снимањето на спотот на нејзината нова песна наречена „Фолирант“.

Таа дури и во еден пост на социјалната мрежа Инстаграм признава дека не може да се воздржи, а да не ги објави сите фотографии кои ги има.

Дека изгледа одлично е неспорен факт, но што е многу многу е....

На мажите не им се допаѓа што жените не иницираат секс, но ништо не преземаат по тоа прашање

Статистика е на страната на мажите кога станува збор за тоа кој иницира секс. На многу мажи секако тоа не им се допаѓа, но проблемот е што не превземаат ништо околу тој проблем. Понекогаш ќе го споменат тоа, нивните девојки нема да го сфатат сериозно и сé си останува исто.

Експерти ги советуваат мажите, доколку сакаат нивната партнерка да иницира секс, тогаш мораат сериозно да разговараат со неа. Најдобро би било да им стават до знаење дека тоа им е навистина важно и дека би биле најсреќни на светот доколку таа покаже кога сака да има секс.

Основниот проблем поради кој жените не иницираат секс е тоа што мислат дека ќе бидат одбиени. Жените кои имаат мала самодоверба веруваат дека постои опција нивниот партнер да речи дека е преуморен или едноставно нема позитивно да реагира тоа што таа ја презела иницијативата.

Многу девојки срамежливо иницираат секс така што нежно го бакнуваат партнерот, го галат и му шепотат на уво. Доколку мажот не ги прочита овие срамежливви знаци, тогаш жените се плашат како ќе реагира на малку поагресивен настап кој не може никако поинаку да се “прочита”.

Меѓутоа, советите од експерите се базираат на тоа дека нема место за егото кога сме во љубовна врска и дека егото треба да се остави пред вратата на спалната соба.

И мажите се плашат од одбивање но сепак се обидуваат да се наметнат. Затоа и жените треба да се обидат. Обострано треба да работат на врската, бидејќи, доколку некој се труди многу повеќе за разлика од другиот, започнува зајадливост и проблеми.

Најчитани

Твитови