Прилепскиот градоначалник фатен во сендвич меѓу Северина и Марјана (фото)

Викендов во Прилеп се одржа петнаесетото иоздание на Пивофест, каде што настапуваа македонски естрадни уметници, но и уметници од српската естрада.

Водителка на овој популарен фестивал беше Марјана Станојковска која беше блескаше на сцената сите четири вечери. А на последната фестивалска вечер настапуваше најпопуларната хрватска ѕвезда Северина.

А градоначалникот на Прилеп, ја искористи оваа прилика да се слика со двете згодни убавици.

Секојдневни корисни совети (Видео)

Како да го спречите појавувањето на флеки по облеката од потење, или сте ја накапале омилената бела блуза со црвено вино?

Погледнете ги овие неколку корисни совети со кои ќе ви се олесни животот:

Виц на денот: Матично

Оди млад човек во матично:

– Можe да закажам венчавка за во вторник?

– Можe бе дечко, ама сите бараат во сабота или недела, ти зошто во вторник?

– Е па за да не си го расипам викендот.

Најчитани

Твитови