Бесплатен влез на „Трофејот Македонија“

Од четврток до сабота во Скопје ќе се одржи турнирот „Трофеј Македонија“. 

Јорданчо Давидков селекторот на најдобрата македонска репрезентација ќе има можност да ја провери моменталната подготвеност на неговите избраници во дуелите против Португалија, Холандија и на Босна и Херцеговина, а во пресрет на претстојните претквалификациите за СП 2019.

Натпреварите ќе се играат во СЦ Борис Трајковски, а Македонската кошаркарска федерација реши да ги отвори вратите за сите љубители на кошарката односно влезот на сите средби да биде бесплатен. 

 РАСПОРЕД НА НАТПРЕВАРИ

20. јули, 2017 година (четврток)

18:00 часот Босна и Херцеговина – Холандија

20:30 часот МАКЕДОНИЈА - Португалија

 

21. јули, 2017 година (петок)

18:00 часот Португалија - Босна и Херцеговина

20:30 часот Холандија - МАКЕДОНИЈА

 

22. јули, 2017 година (сабота)

18:00 часот МАКЕДОНИЈА - Босна и Херцеговина

20:30 часот Холандија - Португалија

Неколку дена по завршување на турнирот нашите репрезентативци ќе заминат за Бугарија на уште еден пријателски натпревар (28. јули), последен во рамки на подготвителниот период пред почетокот на претквалификациите за СП 2019.

СИЛНО НЕВРЕМЕ ГО ЗАФАТИ БЛАЦЕ: ГРАДОТ ГО СОБИРАА СО БАГЕР, ПРИЧИНЕТА ОГРОМНА ШТЕТА

Невреме проследено со силен град утрово околу 8 часот зафати неколку села во општината Блаце при што беше причинета огромна штета.

Настрадаа градините, пченката, малините, капините и сливарниците во оваа српска општина која се наоѓа во близина на Прокупље.

Село Гргуре беше зафатено од големото невреме каде падна град со големина на орев, и во неговото собраиње мораше да се вклучи и багер.

Докторот сакал да ѝ го исче прстот, а златарот прстенот - на крај го извадиле на овој начин

"Impressive World" е страница на Фејсбук која објавила навистина импресивно видео. 

Станува збор за едноставен трик за кој никому не би му паднало на памет додека не го види.

Како што се гледа на видеото, на жената ѝ се заглавил прстен на прстот.

Погледнете како успешно ѝ бил отстранет:

Нов земјотрес регистриран кај Охрид

Земјотрес со јачина од 3.1 степени според европската сеизмичка скала вечерва е почувствуван во охридскиот регион.

Епицентарот на земјотресот, кој се случи во 19.11 часот, бил на четири километри од Охрид, односно на седум километри од Косел.

Ова е последниот од серијата земјотреси кои повеќе од еден месеци го тресат охридскиот регион.

Најчитани

Твитови