Бесплатен влез на „Трофејот Македонија“

Од четврток до сабота во Скопје ќе се одржи турнирот „Трофеј Македонија“. 

Јорданчо Давидков селекторот на најдобрата македонска репрезентација ќе има можност да ја провери моменталната подготвеност на неговите избраници во дуелите против Португалија, Холандија и на Босна и Херцеговина, а во пресрет на претстојните претквалификациите за СП 2019.

Натпреварите ќе се играат во СЦ Борис Трајковски, а Македонската кошаркарска федерација реши да ги отвори вратите за сите љубители на кошарката односно влезот на сите средби да биде бесплатен. 

 РАСПОРЕД НА НАТПРЕВАРИ

20. јули, 2017 година (четврток)

18:00 часот Босна и Херцеговина – Холандија

20:30 часот МАКЕДОНИЈА - Португалија

 

21. јули, 2017 година (петок)

18:00 часот Португалија - Босна и Херцеговина

20:30 часот Холандија - МАКЕДОНИЈА

 

22. јули, 2017 година (сабота)

18:00 часот МАКЕДОНИЈА - Босна и Херцеговина

20:30 часот Холандија - Португалија

Неколку дена по завршување на турнирот нашите репрезентативци ќе заминат за Бугарија на уште еден пријателски натпревар (28. јули), последен во рамки на подготвителниот период пред почетокот на претквалификациите за СП 2019.

Дете повредено во сообраќајка во гостиварско, возачот избегал

Патничко моторно возило непозната марка и регистарски ознаки управувано од засега непознат возач удрило во седум годишно дете од с.Старо Чајле-Гостивар и го напуштил местото на настанот.

По незгодата детето е однесено во Медицински центар Гостивар, каде и се констатирани тешки телесни повреди (фрактура на десна потколеница) и по укажаната лекарска помош е препратена на Клинички центар Скопје за понатамошно лекување.

Увид на лице место извршила екипа од Полициска станица Гостивар.

Kaролина повлече нога: Денес се мажи познатата српска пејачка!

Дефитнитивно оваа година е плодна за естрадата во регионот. Од самиот почеток на јануари, место песни се нижеа свадби. Така, последна која го кажа да досега беше Каролина, која во саботата се омажи за Михаил. Но. не се запира тука, во очекување на свадбата е и на Јана Бурческа.

Меѓутоа, вечерва свадба прави Наташа Беквалац и Лука Лазукиќ. Тие, како и нивните гости одмараат во луксузна вила каде што е готов базенот за забава.  А свадбата ќе биде во ресторан покрај море.

ВО ЖИВОТНА ОПАСНОСТ: Победникот на Евровизија е во лоша здраствена состојба!

Победникот на „Евровизија“, Салвадор Собрал ги откажа сите настапи, а неодамна е префрлен во болница каде што ќе му биде извршена трансплатација на срце. Португалските медиуми пренестуваат дека и живтот му е загрозен.

За неговите проблеми со срцето се пишуваше уште во мај, откако настапуваше на Евровизија во Киев. Последниот настапо го одржа на 8ми септември, па се повлече од сцената.

Најчитани

Твитови