Што и случи на лицето? Нема да ја препознаете Тамара Тодевска (фото)

Македонската пејачка Тамара Тодевска често е активна на социјалните мрежи и исподелува фотографии од нејзините секојдневни активности,

Така, деновиве таа сподели фотограљфија од еден кеозметички третман, со маска на лицето, Да не знаете дека е нејзиниот профил, нема да ја познаете.

Секојдневни корисни совети (Видео)

Како да го спречите појавувањето на флеки по облеката од потење, или сте ја накапале омилената бела блуза со црвено вино?

Погледнете ги овие неколку корисни совети со кои ќе ви се олесни животот:

Виц на денот: Матично

Оди млад човек во матично:

– Можe да закажам венчавка за во вторник?

– Можe бе дечко, ама сите бараат во сабота или недела, ти зошто во вторник?

– Е па за да не си го расипам викендот.

Најчитани

Твитови