Синот за роденден посакал -Мамо сакам да умрам, не можам да издржам повеќе

Потерсна приказна за детенце од Велика Британија кое боледува од тешка кожна болест.

Детенцето страда од егзема уште од својот четврти месец, а неиздржливите болки му го попречуваат нормалниот развој.

Мајката, Дана Бисхоб, плачела од тага кога малиот Морган за неговиот 5 роденден и рекол: „Мамо, сакам да умрам, не можам да издржам повеќе“.

Дана разкажува за британски „Mirror“ дека нејзиното синче не можело нормално да се движе, бидејќи кожата на стапалата на нозете и задниот дел од колената му била толку иритирана што детето не можело да си игра со другарчињата.

Малиот Морган не можел ниту да започне со своето образование поради тоа што не можел да го држи моливот, а и често навечер се будел од неиздржлива болка.

Родителите веќе го однеле на третмани, па се надеваат дека ќе има некаков ефект.

Секојдневни корисни совети (Видео)

Како да го спречите појавувањето на флеки по облеката од потење, или сте ја накашале омилената бела блуза со црвено вино?

Погледнете ги овие неколку корисни совети со кои ќе ви се олесни животот:

Виц на денот: Матично

Оди млад човек во матично:

– Можe да закажам венчавка за во вторник?

– Можe бе дечко, ама сите бараат во сабота или недела, ти зошто во вторник?

– Е па за да не си го расипам викендот.

Посна проја

Потребни состојки:

300 г пченкарно брашно (или за палента)

300 г бело брашно

4 лажици гриз

неполна чаша (од 200 мл) масло

2 чаши минерална вода

1 прашок за печиво

1 врзоп блитва

1 чен лук

зачини по вкус

Начин на подготовка:

Обарете ја блитвата па со сечканиот лук пропржете ја додека не омекне,зачинете со зачинска сол, црн пипер и со миксер вмешајте во останатите состојки. Смесата истурете ја во плех (20х20 см) намачкан со масло и наросен со брашно или покриен со хартија за печење, наросете со сусам и печете во рерна загреана на 220. степени, околу 20. минути.

Најчитани

Твитови