Оваа фотографија го згрози интернетот - погледнете зошто

На спорната фотографија се гледа маж како седи на оградата на мостот, како и добро расположено друштво кое неговата закана за самоубиство ја сфатило како добра забава.

На друштвените мрежи овој викенд се прошири фотографија од неколку лица во Лос Анџелес кои позираат, додека во позадината се гледа човек кој само што не извршил самоубиство скокајќи од мост. Најмалку 14 возачи излегле од своите автомобили, бидејќи на мостот собрааќајот на кратко бил запрен, со намера да се сликаат за спомен, пренесе Јутарњи лист.

Додека тие позирале, неколку десетици метри зад нив полицијата се обидувала да преговара со неименуван маж кој се заканувал дека ќе скокне од мостот. По три часа преговори полицијата успеала да го разубеди мажот во својата намера да скокне.

Погледнете како тоа изгледало:

Дете повредено во сообраќајка во гостиварско, возачот избегал

Патничко моторно возило непозната марка и регистарски ознаки управувано од засега непознат возач удрило во седум годишно дете од с.Старо Чајле-Гостивар и го напуштил местото на настанот.

По незгодата детето е однесено во Медицински центар Гостивар, каде и се констатирани тешки телесни повреди (фрактура на десна потколеница) и по укажаната лекарска помош е препратена на Клинички центар Скопје за понатамошно лекување.

Увид на лице место извршила екипа од Полициска станица Гостивар.

Kaролина повлече нога: Денес се мажи познатата српска пејачка!

Дефитнитивно оваа година е плодна за естрадата во регионот. Од самиот почеток на јануари, место песни се нижеа свадби. Така, последна која го кажа да досега беше Каролина, која во саботата се омажи за Михаил. Но. не се запира тука, во очекување на свадбата е и на Јана Бурческа.

Меѓутоа, вечерва свадба прави Наташа Беквалац и Лука Лазукиќ. Тие, како и нивните гости одмараат во луксузна вила каде што е готов базенот за забава.  А свадбата ќе биде во ресторан покрај море.

ВО ЖИВОТНА ОПАСНОСТ: Победникот на Евровизија е во лоша здраствена состојба!

Победникот на „Евровизија“, Салвадор Собрал ги откажа сите настапи, а неодамна е префрлен во болница каде што ќе му биде извршена трансплатација на срце. Португалските медиуми пренестуваат дека и живтот му е загрозен.

За неговите проблеми со срцето се пишуваше уште во мај, откако настапуваше на Евровизија во Киев. Последниот настапо го одржа на 8ми септември, па се повлече од сцената.

Најчитани

Твитови