Ја прободела најдобрата другарка 65 пати откако ја објавила оваа фотографија на Фејсбук

Шеснаесетгодишната Еранди Елизабет Гутиерезбила уапсена откако а убила својата најдобра другарка Анел Баез.

Тинејџеркара од Мексико својата другарка ја прободела дури 65 пати, откако таа објавилафотографија на Фејсбук, каде двете се голи.

Откако анел ја објавила фотографијата, бесната Еранди ја повикала на кафе да разговараат за проблемот.

Таа мислела дека ќе го спаси нивното долгогодишно пријателство, но во еден момент зеланож и брутално ја избодела.

- Можеби изгледа како да сум потполно смирена, но во мојата глава те убив најмалку три пати, - напишала на Фејсбук само три дена по убиството.

Бидејќи е малолетна и како таква ќе и се суди, на Еранди и се закануваат 7 години затвор.

СИЛНО НЕВРЕМЕ ГО ЗАФАТИ БЛАЦЕ: ГРАДОТ ГО СОБИРАА СО БАГЕР, ПРИЧИНЕТА ОГРОМНА ШТЕТА

Невреме проследено со силен град утрово околу 8 часот зафати неколку села во општината Блаце при што беше причинета огромна штета.

Настрадаа градините, пченката, малините, капините и сливарниците во оваа српска општина која се наоѓа во близина на Прокупље.

Село Гргуре беше зафатено од големото невреме каде падна град со големина на орев, и во неговото собраиње мораше да се вклучи и багер.

Докторот сакал да ѝ го исче прстот, а златарот прстенот - на крај го извадиле на овој начин

"Impressive World" е страница на Фејсбук која објавила навистина импресивно видео. 

Станува збор за едноставен трик за кој никому не би му паднало на памет додека не го види.

Како што се гледа на видеото, на жената ѝ се заглавил прстен на прстот.

Погледнете како успешно ѝ бил отстранет:

Нов земјотрес регистриран кај Охрид

Земјотрес со јачина од 3.1 степени според европската сеизмичка скала вечерва е почувствуван во охридскиот регион.

Епицентарот на земјотресот, кој се случи во 19.11 часот, бил на четири километри од Охрид, односно на седум километри од Косел.

Ова е последниот од серијата земјотреси кои повеќе од еден месеци го тресат охридскиот регион.

Најчитани

Твитови