Ја прободела најдобрата другарка 65 пати откако ја објавила оваа фотографија на Фејсбук

Шеснаесетгодишната Еранди Елизабет Гутиерезбила уапсена откако а убила својата најдобра другарка Анел Баез.

Тинејџеркара од Мексико својата другарка ја прободела дури 65 пати, откако таа објавилафотографија на Фејсбук, каде двете се голи.

Откако анел ја објавила фотографијата, бесната Еранди ја повикала на кафе да разговараат за проблемот.

Таа мислела дека ќе го спаси нивното долгогодишно пријателство, но во еден момент зеланож и брутално ја избодела.

- Можеби изгледа како да сум потполно смирена, но во мојата глава те убив најмалку три пати, - напишала на Фејсбук само три дена по убиството.

Бидејќи е малолетна и како таква ќе и се суди, на Еранди и се закануваат 7 години затвор.

Дете повредено во сообраќајка во гостиварско, возачот избегал

Патничко моторно возило непозната марка и регистарски ознаки управувано од засега непознат возач удрило во седум годишно дете од с.Старо Чајле-Гостивар и го напуштил местото на настанот.

По незгодата детето е однесено во Медицински центар Гостивар, каде и се констатирани тешки телесни повреди (фрактура на десна потколеница) и по укажаната лекарска помош е препратена на Клинички центар Скопје за понатамошно лекување.

Увид на лице место извршила екипа од Полициска станица Гостивар.

Kaролина повлече нога: Денес се мажи познатата српска пејачка!

Дефитнитивно оваа година е плодна за естрадата во регионот. Од самиот почеток на јануари, место песни се нижеа свадби. Така, последна која го кажа да досега беше Каролина, која во саботата се омажи за Михаил. Но. не се запира тука, во очекување на свадбата е и на Јана Бурческа.

Меѓутоа, вечерва свадба прави Наташа Беквалац и Лука Лазукиќ. Тие, како и нивните гости одмараат во луксузна вила каде што е готов базенот за забава.  А свадбата ќе биде во ресторан покрај море.

ВО ЖИВОТНА ОПАСНОСТ: Победникот на Евровизија е во лоша здраствена состојба!

Победникот на „Евровизија“, Салвадор Собрал ги откажа сите настапи, а неодамна е префрлен во болница каде што ќе му биде извршена трансплатација на срце. Португалските медиуми пренестуваат дека и живтот му е загрозен.

За неговите проблеми со срцето се пишуваше уште во мај, откако настапуваше на Евровизија во Киев. Последниот настапо го одржа на 8ми септември, па се повлече од сцената.

Најчитани

Твитови