Мурињо по финалето виде момче во дресот на Јунајтед, останатото момчето ќе го памети цел живот! (ВИДЕО)

За Жозе Мурињо секој може да има свое мислење, од најдобро до најлошо, но сепак мора да признаете дека навистина е посебен, како што и самиот се нарекува. Португалскиот стручњак направи гест по свечената церемонија за доделување на медалите на Супер купот во кој неговиот тим беше поразен од Реал Мадрид.

Тренерот на Манчестер Јунајтед виде момче во дрес на тимот на трибините, му пријде и му ја даде неговата медаља.

-Би завршила некаде во мојата куќа, а на тоа дете ќе му значи како нешто вредно и назаборавно. Имаше дрес на Јунајтед. Не знам од каде е. Мислам дека ова нема никогаш да го заборави. Мене медаљите не ми значат многу ни кога ќе победам, а не пак кога ќе изгувам- објасни Мурињо на крајот на мечот.

Помагајте: Близнаци од Преспа разделени при раѓање! Сега сфатиле дека едниот близнак бил украден и пробуваат да се најдат

Помагајте: Близнаци од Преспа разделени при раѓање! Сега сфатиле дека едниот близнак бил украден и пробиваат да се најдат

СПОДЕЛУВАЈТЕ! Марио: "Ова е брат ми Дарио роден во 24.10.1995 заедно со уште еден машки близнак. Во првичниот извештај на гинекологот стои дека се родени две здрави деца. По два дена им соопштуваат на моите дека едниот од близнаците починал и не им даваат бебето ниту да го видат ниту да го погребаат. Во неколку наврати пријателите на Дарио му се јавуваат дека го виделе на други места кадешто тој со сигурност не бил во тој момент." Доколку некој видел момче слично на ова контактирајте го Марио Печенковски.

Принцот Хари го интервјуираше Обама и изгледа дека ова ќе биде навистина смешено!

Неверојатно е реткост да се види вакво интервју, помеѓу поранешниот претседател на Америка и принцот Хенри!
Смејата е задолжителна овдека! Принцот Хенри глуми новинар, па врши интервју на 44-от прецедател на Америка Барак Обама.

Анастасија Василева: Прекрасната докторка по стоматологија од Гевгелија, ја бомбардираше Македонија! (ФОТО)

Анастасија Василева: Прекрасната докторка по стоматологија од Гевгелија, ја бомбардираше Македонија!
Анастасија е студентка во прва година при факултетот за стоматологија во Скопје (ЕУРМ), која освен што има желба и планира да биде врвен стоматолог во Македонија, буквално ги бомбардираше сите нејзини „Instagram“ следбеници. 
Достојна за сите воздишки, смело и гордо чекори кон остварување на нејзините цели.
Ова се само дел од сликите каде можете да видите дел од нејзината убавина која плени и сите „кршат врат по неа“!

За крај ова слика која може да се каже дека буквално покажува каде се гледа во иднина, НА ВРВОТ... Место број 1 е за НЕА И НЕЈЗИНАТА НЕЖНОСТ И УБАВИНА!

 

Најчитани

Твитови