Мурињо по финалето виде момче во дресот на Јунајтед, останатото момчето ќе го памети цел живот! (ВИДЕО)

За Жозе Мурињо секој може да има свое мислење, од најдобро до најлошо, но сепак мора да признаете дека навистина е посебен, како што и самиот се нарекува. Португалскиот стручњак направи гест по свечената церемонија за доделување на медалите на Супер купот во кој неговиот тим беше поразен од Реал Мадрид.

Тренерот на Манчестер Јунајтед виде момче во дрес на тимот на трибините, му пријде и му ја даде неговата медаља.

-Би завршила некаде во мојата куќа, а на тоа дете ќе му значи како нешто вредно и назаборавно. Имаше дрес на Јунајтед. Не знам од каде е. Мислам дека ова нема никогаш да го заборави. Мене медаљите не ми значат многу ни кога ќе победам, а не пак кога ќе изгувам- објасни Мурињо на крајот на мечот.

Некогаш најдобри другарки: Погледнете како изгледале Дара и Карлеуша пред 20 години

Погледнете како изгледале Дара Бубамара и Јелена Карлеуша во емисијата „Музичка кутија“. Тогаш биле во добри односи што може да се забележи.

Ова видео е од 1997 година, а колку се промениле пејачките одтогаш па до сега погледнете во видеото.

Тој има само 15 години и 320 килограми: Еве како изгледа неговиот живот

Џејкоб Милер од раѓање бил голем. Роден е 5 недели порано, а дошол на свет тежок околу 6 килограми.

Докторите тврдат дека е роден со хормонски проблем, кој е причина за неговото дебелееење.

Веќе на година дена, Џејкоб имал 23 килограми. Во понатамошниот развој добивал и по 45 килограми годишно плус.

[Printskrin: YouTube/Cincinnati Children's Hospital Medical Center]

Огромниот вишок килограми му создавал физички и психички проблеми. Милер страда од дијабетес, срцеви проблеми како и проблем со црниот дроб.

Свесен е дека мора да направи огромна промена во начинот на живот за да преживее.

[Printskrin: YouTube/Cincinnati Children's Hospital Medical Center]

Поради тоа се вклучи во програмата што ја осмисли Детската клиника во Синсинати, а кој вклучува различни третмани за дебелите деца.

Воведена му е строга диета која се базира само на здрава исхрана. Изгубил 34 килограми и бил презадоволен од тоа.

Сепак, лекарите не застанаа тука. Направен му е бајпас на желудникот.

За само 6 месеци и неговиот изглед драстично се промени, а за една година навистина има огромна разлика.

Погледнете ја неговата приказна:

Време е за промени: Александра Радовиќ нарави промена, еве како изгледа (фото)

Александра Радовиќ долго  време беше бринета, но сега се одлучи да направи промена.

Но, изгледа тоа и здосадило и се одлучи да направи промена за што веднаш се пофали на социјалните мрежи.

Радовиќ има светли прамени, а нејзините фнаови беа изненадени од новата фризура на пејачката.

Најчитани

Твитови