Хороскопот и страста: Лавот е театрален, Бикот ќе ви донесе јагоди во кревет!

Овен

Планетата која владее со Овенот е Марс. Во митологијата оваа планета се сметала за многу моќна и на луѓето кои се родени во знакот Овен им давала голема лична сила. Исто така, луѓето кои се родени како Овни се сметале за доста страсни личности кои лесно се заљубуваат. Тие не ги покажуваат лесно своите емоции, нестрпливи се и имаат потешкотии да траат во пар. Полни се со енергија и објектот на внимание го исполнуваат со оптимизам. Во почетокот на љубовната врска се полни со ентузијазам, но тој жар со тек на време ќе избледи. Личностите кои се родени во знакот Овен ќе ве маѓепсаат со својот шарм во спалната соба и на тој начин ќе се обидат да ве контролираат. Кога е водењето љубов во прашање тие се доста страсни и сакаат да ризикуваат. Често може да се случи да ги „фатите“ во љубовен занес во некој лифт или на некоја журка.

Бик

Личностите родени во знакот Бик се едни од најсензуалните, па затоа и уживаат во водење љубов. Можеби ќе ви делува дека кај нив сѐ се одвива бавно, но тие се вистински мајстори кога е во прашање уметноста на заведувањето. Кога ќе запознаете личност родена во знакот Бик, ќе имате целосно угодување, бидејќи ќе ги примени сите техники на заведување. Тие уживаат да одат на пијачка и да вечераат под ѕвездите. Исто така, сакаат да ја воведат храната и во самиот сексуален чин, така што немојте да се изненадите доколку пронајдете расфрлани чоколада по креветот или јагоди над главата. Ако сте личност која бара стабилност и сигурност кај својот партнер, тогаш размислете за Биковите, бидејќи тие се многу посветени – дури и ако побарате да подмрднат планина за вас, тие ќе го направат тоа. Уживаат во суптилните физички изливи на емоции, како што се држењето за раце.

Близнаци

Близнаците сакаат да се поврзат со некого на интелектуално ниво, и во состојба се со часови да разговараат за сѐ и сешто. Цврсто се држат до своето мислење и не сакаат кога некој ги брза, особено кога се врските во прашање. Можете да уловите Близнаци само ако сте постојано во тек со актуелните случувања и ако сте отворени за нови идеи. Кога е во прашање водењето љубов, тие многу се фокусираат на сензуалните фантазии. Сакаат да го анализираат сексот, па многу лесно ќе истражат што ви се допаѓа, а што не. За нив разновидноста е вистински зачин и сакаат да истражуваат во спалната соба.

Рак

Кај Раковите многу добро е развиено сетилото за допир, така што тие сигурно ќе ве разгалат. Кога ќе донесат одлука, не постои сила што ќе ја промени, па ако се одлучат за вас, ќе ве следат до крајот на светот. Истражувањето на светот заедно со партнерот за нив е вистинско задоволство. Водењето љубов за нив е емоционално врзување, дури и пред да дојде до тоа. Во состојба се да развијат нераскинлива врска со партнерот и ќе направат сѐ за да го задоволат. Доколку изневерувате додека сте во врска со личност родена како Рак, не очекувајте дека ќе ви го прости тоа. Сте ѝ го скршиле срцето и сте ја прекинале врската која ве врзувала.

Лав

Можеби Лавот се наоѓа во толпа луѓе, но доколку е ваш – тој ќе ве гледа само вас. Тој едноставно зрачи со љубов. Уживаат во водењето љубов, но сакаат и многу луксузни работи, како што се екстравагантни хотели, скапи дестинации… Со вашиот Лав често ќе се најдете во хотел со 5 ѕвездички, на најудобната перница која сте ја пробале, додека го пиете најскапиот шампањ. Тие се доста театрални и кога е во прашање водењето љубов. Немојте да се изненадите ако ви предложат да водите љубов во када, бидејќи тоа едноставно го обожаваат.

Девица

Иако однадвор изгледаат ладни и смирени, тие всушност се доста страсни. Иако можеби ќе ви се причини дека ве одмеруваат, тие всушност размислуваат како ќе се грижат за вас. Многумина сакаат кога некој се грижи за нив, но Девиците го прават тоа екстремно. Личностите родени во знакот Девица се перфекционисти и не само што очекуваат, туку и го сакаат најдоброто од сите, па истото се случува и кога е врската во прашање. За сексот, повеќе го прават тоа технички, така што ќе мора да се обидете да ја разбудите страста кај Девицата. И на водењето љубов му пристапуваат со голема сериозност и со планирање, а не им е непознато ниту воведувањето помагала во самиот чин.

Вага

Вагите сакаат да флертуваат. Сакаат да им помагаат на другите и да направат тие да се почувствуваат посакувано. Тие сакаат да водат љубов, па затоа за нив сѐ е водење љубов. Толку се романтични што ќе помислите дека тоа е премногу и дека никогаш нема да стигнете до спалната соба. Морате да им нагласите дека не сте само заљубени во нив, туку и дека копнеете по нив. Ја сакаат предиграта и ништо не ги возбудува како што е секси долна облека. Имаат доста високи критериуми кога е раскинувањето во прашање, па затоа добро размислите пред да се впуштите во врска со личност која е родена во знакот Вага. Уживаат во флертувањето, не мислат ништо лошо, но за нив тоа е едноставно игра.

Скорпија

Водењето љубов е од исклучително значење за Скорпиите. Тие се далеку над обичната страст, кај нив има ерупции, експлозии од страст. Тие навистина имаат отров во опашот и најмалата ситница може да го активира. Кога ќе изберат партнер, тие се многу верни и секогаш подготвени. Обично имаат многу малку пријатели кога се во врска. Имаат моќен поглед, па така немојте премногу долго да ги гледате во очи, освен ако не сте 100% сигурни дека сакате да бидете со нив. Најчесто имаат некои фетиши и сакаат да се вклучат кога е истражувањето на фантазијата во прашање.

Стрелец

Кога сте со личност родена во знакот Стрелец, тоа е играње со оган, во вистинска смисла на зборот. Страсни се и немојте да се изненадите ако не се посветени само на вас. Тие се многу забавни и топли личности. Не сакаат кога им се загрозува животниот простор и затоа може да помине доста време пред да го видите нивниот дом. Една од нивните маани е тоа што сѐ брзо им досадува и нивната мала црна книга е главно пополнета со броеви од бившите партнери.

Јарец

Може многу да им се допаѓате на Јарците, но тоа нема да ви го покажат сѐ додека не забележат искри од ваша страна. Доста сериозно пристапуваат на водењето љубов и тука нема место за игра и забава. Доколку сакате сериозна врска на долг период, Јарците се вистинскиот избор за вас. Со двете нозе стојат цврсто на земјата, и ќе бидат тука за вас и во добро и во лошо. Единствено, не очекувајте романтика од нив.

Водолија

Кога е љубовта во прашање, целосно сте непредвидливи. Тие не копнеат само за вашето тело, туку и за умот и тоа ќе ви го дадат до знаење. Понекогаш ќе ги фатите како замислени ја планираат вашата врска, со години нанапред. Имаат бујна фантазија и доста се вешти кога е водењето љубов во прашање. Очекувајте памучна, бела постела прекриена со ливчиња од ружа.

Риби

Рибите се најсензуалниот хороскопски знак и за нив водењето љубов е вистински уметнички чин. Како да се во состојба да ги читаат мислите на партнерот и да создадат спиритуална врска со него. Можете да се фатите себеси како ги исполнувате фантазиите на вашиот партнер, а кога ќе го сфатите тоа веќе е доцна, бидејќи сте врзани со сатенски, розови лисици. Доколку се заљубите во овој знак вашите потреби ќе станат и нивни. Сакаат да се грижат за другите и ако се смирите со личноста во знакот Риби, ќе имате совршен дом во кој со задоволство ќе се враќате после напорниот ден.

СРЕЌЕН ХОРОСКОП ЗА СРЕДИНАТА НА РАБОТНАТА НЕДЕЛА! (СРЕДА,18.10.2017)

СРЕЌЕН ХОРОСКОП ЗА СРЕДИНАТА НА РАБОТНАТА НЕДЕЛА! (СРЕДА,18.10.2017)

ОВЕН (21. III – 19. IV)

Среда, 18 Октомври 2017

Денес ќе се раководите од изреката „молчењето е злато“. Ќе бидете мошне заштитнички настроени кон вашиот личен живот и нема да споделувате приватни информации со никого.

Единствено ќе може да допре до вас личност која ви има докажано дека ви е верна до гроб.

БИК (20. IV – 20. V)

Среда, 18 Октомври 2017

Денес ќе бидете совршени мотиватори. Ќе ги инспирирате и охрабрувате луѓето да бидат најдобрата верзија од себе. Со тоа, ем ќе се чувствувате исполнето и задоволно, ем ќе менувате туѓи живот кон подобро. Само напред.

Можно е да увидите дека некој ги копира вашите манири и постапки.

БЛИЗНАЦИ (21. V – 20. VI)

Среда, 18 Октомври 2017

Денес ќе одите во крајности кога станува збор за храната и вежбањето. Или ќе тренирате „како луди“ или нема да направите ниту една вежба, или ќе бидете посветени на здрава, балансирана исхрана или ќе се фрлите на брза храна.

Експериментирајте во кујната со пикантни јадења. Преоткријте ја моќта на зачините.

РАК (21. VI – 22. VII)

Среда, 18 Октомври 2017

Вие не застанувате често во центарот на вниманието, бидејќи сте поповлечени по природа. Но, денес ќе имате огромна самодоверба која нема да ви дозволи да останете во сенка. Блеснете како лидери на работното место и во друштвото. Многумина ќе бидат пријатно изненадени од вашата нова улога.

ЛАВ (23. VII – 22. VIII)

Среда, 18 Октомври 2017

Повеќе набљудувајте, помалку зборувајте. Денес е суштински важно да ги примате невербалните сигнали кои ви ги испраќаат луѓето и да „читате меѓу редови“. Понекогаш луѓето зборуваат напразно, но нивното тело издава важни информации.

Ќе си потврдите дека некој не е „јагне“ како што се претставува. Внимавајте од волците во јагнешка кожа.

ДЕВИЦА (23. VIII – 22. IX)

Среда, 18 Октомври 2017

Денес ќе бидете одлични медијатори. Ќе смирите две завојувани страни и ќе се чувствувате како да стоите на врвот на светот.

Некои девици ќе финишираат важни преговори или конечно ќе стават потпис на договор со огромен потенцијал за заработка.

ВАГА (23. IX – 22. X)

Среда, 18 Октомври 2017

Денес парите ќе ви ги преокупираат мислите. Умот ќе ви работи со брзина на светлината и постојано ќе анализирате разни, разни шанси за заработка.

Не трчајте по „лесни пари“, бидејќи голема е веројатноста да се изгорите.

ШКОРПИЈА (23. X – 21. XI)

Среда, 18 Октомври 2017

Денес ќе се соочите со многу душкала, кои ќе копаат во вашиот личен живот. Ставете силен филтер на усните и не зборувајте многу за интимниот живот, бидејќи некој нетрпеливо чека да дојде до податок со кој може да ви наштети.

Средба „еден на еден“ ќе ве израдува неизмерно.

СТРЕЛЕЦ (22. XI – 21. XII)

Среда, 18 Октомври 2017

Некој ќе ви довери тајна која ќе поттикне бура во вашата глава и тешко ќе можете да се концентрирате на обврските. Дајте си време за пауза за да можете да си ги подредите мислите.

Можно е да се соочите со несоница или да имате испрекинат сон.

ЈАРЕЦ (22. XII – 19. I)

Среда, 18 Октомври 2017

Денес активно ќе го ширите кругот на познаници. Ќе бидете најзабавен соговорник, кој со хумор и остроумни коментари ќе плени на прва средба. Кај многумина ќе оставите фантастичен прв впечаток.

Ќе одложите многу обврски за утре. Не се прекорувајте за тоа. Сите имаме непродуктивни денови.

ВОДОЛИЈА (20. I – 18. II)

Среда, 18 Октомври 2017

Амбициозноста ќе ги диктира вашите постапки. Ќе работите неуморно, ќе ја прескокнете паузата и ќе копате нови и нови можности за заработка. Вие последни ќе го напуштите работното место.

Некои водолии неочекувано ќе добијат шанса да отпатуваат некаде.

РИБИ (19. II – 20. III)

Среда, 18 Октомври 2017

Денес ќе комуницирате со многу лица кои физички се далеку од вас - клиенти од странство, отселени пријатели или роднини. Можно е да станете дел од љубовна врска на далечина.

Ќе бидете многу искрени, иако можно е да зажалите за тоа.

ЌЕ ЈА СЛУШАТЕ ПОВЕЌЕ ПАТИ: „Ми амор“ е новата шпанско-македонска песна на Марко Логаут (ВИДЕО)

„Ми амор“ или „Љубов моја“ е најновото музичко остварување на кралот на ноќните забави во Македонија, Марко Милановиќ или на повеќето од вас познат како - Марко Логаут.

Станува збор за шпанско-македонска песна која Марко ја исполнува со перуанецот Валентино Де Васко, а за која е снимен и видеозапис во кој се појавува убавата балерина Татјана Кипровска.

Текстот за песната го направија Марко и Валентино, музиката е исто така на Марко, додека аранжманот е дело на Рубин Димкоски. Како режисер на видеото се потпишува Никола Китановски.

- Доколку треба да издвојам некој збор за новата песна, тие зборови би биле да уживате во наредните четири минути во еден лесен и необичен дует. Ова е само уште еден чекор кој мене лично ми е поттик да продолжам да творам нова музика. Очекувајте нови песни во иднина - вели Марко Логаут.

Инаку Марко Логаут важи за еден од најбараните забавни изведувачи во земјава, а доказ за тоа е атмосферата од неговите настапи, за која Марко вели дека кој не бил, не знае што пропушта ...

Слушнете и погледнете го видеото за неговата најнова песна:

Михајловски со статус за поразот на ВМРО ДПМНЕ: После 12 победи само спектакуларен пораз доаѓаше во обѕир, а вие учествувавте во него.

Актерот Тони Михајловски кој беше дел од ГДОМ преку својот Фејсбук статус испрати јасна и моќна порака за денешната политичка состојба.  Вели дека овој пост е наменет за оние со кои три години беа по контрапротести, ГДОМ, ГИ4 и слично.

Неговиот статус го пренесуваме во целост:

Како оџа баклава ја лапнавте коската на Сорос, СДС и ШР за реформи во ВМРО. И не ви беше чудно што тоа го почнаа Ѓеро, Фрчко, Тричко и сличните му “душогрижници” на ВМРО? Што за тоа најмногу напињаа и се секираа оние што најмногу не мразат и најрадо би не затвориле, прогониле или убиле? Одработевте за нив. И тоа ќе стои вечно на вас. Како жиг на купен роб. Какви и да биле вашите намери, а не верувам дека биле чесни и бесплатни, вие бевте нивниот тројански дрвен, од махагони, ама коњ.

Вие, и тие, велите дека раководството било нечесно, а вие бевте едно со раководството. Дека не работело како треба, а вие бевте тие што работевте со раководството. Со најтесното. Трпевте или трпавте? Кога го дознавте тоа? Кога ви се јавија да ви кажат? Трепетот на предавството, лагата која ве поти, стравот кој ви ја суши устата ве издаваат дека одработувате и дека сте алчни за пари. Се друго е добредојдено.

И не е завршен инженерингот. Крајот допрва треба да дојде. На “нив” им треба ново реформирано ВМРО-ДПМНЕ. По можност без ВМРО. На “нив” најмногу им треба ново раководство кое вие и тие заедно ќе го составите. Поразот беше единствената домино коцка што може да го турне Никола Груевски. И тој се случи. После 12 победи само спектакуларен пораз доаѓаше во обѕир, а вие учествувавте во него. Не за пари. ЗА МНОГУ ПАРИ.

И, сега ние треба да му свртиме грб? Да се откажеме од него баш како што бараат Ѓеро, Фрчко, Тричко, Шарените? Нема да биде ништо ново нели? Ни во постарата а уште помалку во поновата историја. Во заедничкава ќе биде прв. И на еден друг лидер му се свртеа грб. И се откажаа од него. Тогаш го уништуваа “љубчовизмот” кој ја доведе земјата до пропаст. Сега “груевизмот” е на мета. Уствари го уништуваат вмроизмот ако тоа така се вика.

Ќе се надеваме дека ќе дојде некој кој ќе ја обедини партијата во следните 4 години опозиција, и ќе ја донесе победата? Како што го направи тоа, тој што сега вие и тие најмногу го обвинувате. Или ќе почекаме подолго? Или никогаш нема да дочекаме.

Најпоштено сепак би било, бидејќи тие го дадоа предлогот и ја почнаа “реформата” да ги прашаме кој да ни биде лидер. Ѓеро, Фрчко, Тричко, Бајли да кажат кој им е добар на нив тој да биде, па дури и ти.. [🙂]

Дури им е лош на олошот што го слушате и ве плаќа за ова, мене ми е добар. Зошто? Затоа што во нивните црни тефтери секогаш биле запишувани големи Македонци. Вас ќе ве запишат во белите книги. И заради тоа. За инат на вас пичињата.. [🙂]

Сигурно ќе доживееме реформи. Ќе мора. Се надевам ќе бидат без вас. И дека нема да сте во раководството. Пак. Или со него. Затоа што вие сте послушници на Ѓеро, Фрчко, Тричко и ШР. Пеете иста песна и трошите исти пари.

Реформи можат направат луѓе кои не се уценети, чесни и искрени луѓе што не ги држат за јајца, да простите. Вие тоа не сте. Да не се лажеме.- напиша Михајловски.

Најчитани

Твитови