ДОСТА БЕШЕ ЗАЕДНИЧКИ ЖИВОТ: Сестрата на Цеца се сели од вилата на Дедиње после 20 години!

Цеца уште од почетокот на својата кариера истакнуваше дека сестра и Лидија и е најверна пријателка и дека не може да живее без нејзе. Тие две пораснале заедно и во се биле секогаш заедно.

Дури и кога Цеца се омажи за Аркан ја зеде сестра си со семејството да живет со нив во вилата на Дедиње.

Едноставно Цеца сака секојдневно да се гледа со сестра си и со неа нема тајни.

Тие меѓусебно си помагаа и во раснењето на децата.

Меѓутоа сега Лидија и сопругот решиле малку да се тргнат на страна, односно да се преселат во нова куќа каде ќе имаат малку свој заеднички живот.

Цеца секако се грижи да и најде соодветно место на Дедиње, како повторно би ја имала сестра си блиску до себе.

Шерифовиќ и го фотографирала газето на Карлеуша (ВИДЕО)

Снимњето на „Ѕвездите на Гранд“  трае по 12 часа, па челновите на жириото постојано наоѓаат начин како да се забавуваат. Пејачката Марија Шерифовиќ  е снимана како и го фотографира газето на Јелена Карлеуша.

Гледајте го видеото:

Тијана воодушеви како Џеси Џеј во ТЛЗП (ФОТО)

Македонската претставничка во шоуто „Твоето лице звучи познато“, Тијана Дапчевиќ, во епизодата што се прикажуваше вчеравечер го имитираше настапот на Џеси Џеј. Тијана повторно беше одлична, ги пееше Bang Bang и Burning Up, а добриот настап резултираше со високи оценки од жирито, но и пофалби на социјалните мрежи.

„Ќе видите вечер како помина снимањето. Јас си поминав одлично. Ќе се гордеете со мене“, ни рече Тијана неколку часа пре епизодата да се прикаже на телевизија.

Таа следната недела ќе има малку поинаков лик за имитација, фолк пејачката Дара Бубамара.

Борко Ристовски стана татко! (ФОТО)

Чуварот на македонската репрезентативна ракометна мрежа за прв пат ќе се најде во улогата на татко, откако на социјалните мрежи се редеа честитки за неговата нова родителска улога заедно со неговата сакана Нина.

Прекрасната Николина, Борко знаеше како да ја сочува далеку од очите на јавноста, иако атрактивната и шармантна девојка можеше понекогаш да се забележи како го бодри од трибините на неговите натпревари.

На нејзиниот профил, која неодамна го прослави својот 25 роденде, осамна фотографија на која таа го покри лицето на момчето до неа со розово срценце, но она што може да се забележи е дека мистериозниот лик  има иста тетоважа на левата рака, како и Борко.

Најчитани

Твитови