Најголемиот фан на фудбалерот Бабунски е ЈАПОНЕЦ! (ФОТО)

Во приказните за најголемите фудбалски фанови кои пример знаат од Австралија да се потегнат до Англија само за да го видат во живо Мурињо, има и такви кои се впуштаат во долги патешествија и за наши фудбалери, како што беше синоќа во Струмица.

Најизненадувачкиот кадар за време на вчерашниот пренос од мечот Македонија - Албанија беше Јапонецот кој камерите го фатија со транспарент на кој го пишуваше презимето на Давид Бабунски.

Игор Ангеловски не го стави во игра фудбалерот на Јокохама Маринос, но без разлика на тоа, неговиот најголем фан се наоѓаше на трибините на стадионот Младост во Струмица за што му беше потребен пат од 9.300 километри.

Интересно е што истиов јапонски навивач за Давид Бабунски патуваше и во Полска на младинското Европско првенство на кое летово во јуни месец дебитираше Македонија.

Извор офф.нет.мк 

Хорор: Докторка ги касапела гениталиите на мали девојчиња

Докторка од Мичиген е уапсена откако било откриено дека ги касапела гениталиите на девојчињата на возраст од шест до осум години.

44-годишната Џумана Нагарвала ако биде прогласена за виновна за обвиненијата, ја ќекаат пет години затвор.

Инаку, во САД во 1996. се носи закон со кој се забранува кастрирање на личности помлади од 18. години.

Дел од жртвите на докторката биле уценувани да молчат.

Користејќи го овој трик ќе добиете бели заби за само 180 секунди – сè е природно

Дали пушите? Пиете ли многу кафе или чај? Тогаш овие проблеми доволно ви се познати! Ви предлагаме едноставен рецепт, со оки вашата насмевка ќе блесне. 

Потребно ви е само:

1. Содабикарбона

2. Лимон

3. Помешајте ги овие состојки и истрјте ги забите. ПО 180 секунди, ќе се види резултатот!

Еве како да го елиминирате стресот за 5 минути и да ги спречите болестите!

Тензија, нервоза, стрес, напнатост... Постои билка која ќе ви помогне да се опуштите за многу кратко време.

Рускиот научник Генадиј Малахов открил дека оваа билка која има фантастично дејство против замор и стрес.

Се што треба да направите е да земете исушен ловоров лист, ставте го пепленик, запалете го и искочете од просторијата. По десетина минути ловоровиот лист ќе изгори, а просторијата ќе биде полна со миризливиот дим кој прави посебна атмосфера. Имено, ловоровиот лист при согорувањето ослободува специфични материи кој нас ни помагаат да го ублажиме заморот и да се опуштиме.

Лесно внидушувајте и ќе осетите како се опуштате.

Најчитани

Твитови