Утрински трик 30-30-30: Ќе бидете како препородени

Не можете да го поминете денот без три или повеќе шољи кафе, а сега е време да го пронајдете новиот извор на утринска енергија. Уште утре пробајте во овој едноставен трик од 3 пати по 30 секунди – ви гарантираме дека ќе се воодушеви и ќе стане составен дел од вашата секојдневна утринска рутина.

По што ќе завршите со утринското туширање, пред да излезете од туш кабината направете го овој хидротерапевтски трик.

1. Наместете го тушот на ладно (колку што вашето тело може да поднесе) и поливајте се со ладна вода 30 секунди. На почетокот ќе ви биде навистина непријатно, но за 5-6 секунди вашето тело ќе се навикне.

2. Потоа наместете го тушот на малку потопла вода и поливајте се со неа 30 секунди. Врелата вода ги проширува капиларите, ја подобрува циркулацијата и со тоа го стимулира целото тело.

3. За крај, ставете го потворно тушот на ладна вода и поливајте се 30 секунди. Не само што ќе бидете целосно будни и спремни за предизвиците на новиот ден, туку оваа метода ќе ви помогне да бидете под помал стрес, ќе го зајакне вашиот имунитет, ќе ја зголеми способноста на организмот за согорување на маснотиите и ќе ви ги подобри расположението.

Очекуваме ваши коментари за тоа како поминала првата утринска хидротерапија.

Kaролина повлече нога: Денес се мажи познатата српска пејачка!

Дефитнитивно оваа година е плодна за естрадата во регионот. Од самиот почеток на јануари, место песни се нижеа свадби. Така, последна која го кажа да досега беше Каролина, која во саботата се омажи за Михаил. Но. не се запира тука, во очекување на свадбата е и на Јана Бурческа.

Меѓутоа, вечерва свадба прави Наташа Беквалац и Лука Лазукиќ. Тие, како и нивните гости одмараат во луксузна вила каде што е готов базенот за забава.  А свадбата ќе биде во ресторан покрај море.

ВО ЖИВОТНА ОПАСНОСТ: Победникот на Евровизија е во лоша здраствена состојба!

Победникот на „Евровизија“, Салвадор Собрал ги откажа сите настапи, а неодамна е префрлен во болница каде што ќе му биде извршена трансплатација на срце. Португалските медиуми пренестуваат дека и живтот му е загрозен.

За неговите проблеми со срцето се пишуваше уште во мај, откако настапуваше на Евровизија во Киев. Последниот настапо го одржа на 8ми септември, па се повлече од сцената.

Во Ново Лото 7/34 , по седумката падна и 6+1

76 коло на НовоЛото 7/34 кое се одржа на 23.09.2017 година, му донесе среќа и вредна добивка на Д.Р, пензионер од Скопје. Тој денес ги посети просториите на Државната лотарија на Македонија и видно возбуден ни ја раскажа својата приказна.

Среќниот пензионер е играч на игрите на среќа на Државната лотарија на Македонија години наназад, но последниве 3 години секогаш ги игра истите бројчиња. Овој пат уплатил  6 комбинации во вредност од 120 денари, а неговата среќна комбинација била токму петата комбинација која му донела добивка 6+1  во вредност од 670. 485, 00 денари. Добитното ливче го уплатил на среќното место Тобако „Толакс“ во Бисер.

Кога сфатил дека бројките што се редат се токму неговите среќни бројки, веднаш и кажал на сопругата, а потоа ги известиле нивните деца. На нивната радост немало крај. Ова не е прва добивка за нив, но секако е најголема, а се надеваме дека нема да биде и последна.

Средствата од добивката ќе ги подели на неговите деца, а ќе остави нешто и за себе и за сопругата.

Тој им порача да на сите играчи на игрите на среќа , да го пронајдат своето Среќно Место и да ги уплатат своите среќни броеви, бидејќи со среќата никогаш не се знае.

ЗА ДОБРО !

Државна лотарија на Македонија

Најчитани

Твитови