Шокираност во Мадрид: Кристијано Роналдо сака да се врати во Англија!

Најдобриот светски фудбалер Кристијано Роналдо призна на судењето за затајување на данок дека сака да се врати во Англија.

Веќе од поодамна е познато дека против Роналдо има обвинение за затајување 15 милиони евра данок, поради што наводно летово веќе требало да го напушти Реал Мадрид.

Сега, Ронало истакнува дека и покрај тоа што останал во Мадрид, сега почнал да размислува и за можно заминување од клубот. Веќе постои недоумица кај него, како поради истрагата така и поради постојаните високи суспензии кои ги добива.

„Никогаш не сум имал проблеми во Англија, поради што секако дека сакам да се вратам таму. Во Шпанија го немам потребниот мир“ – истакна Роналдо на судењето.

Португалецот, наводно, ја мамел државата со криење на своите приходи од продажбата на правата за своите фотографии. Приходи кои ги криел, а случај кој го откри германски „Шпигел“.

Хорор: Докторка ги касапела гениталиите на мали девојчиња

Докторка од Мичиген е уапсена откако било откриено дека ги касапела гениталиите на девојчињата на возраст од шест до осум години.

44-годишната Џумана Нагарвала ако биде прогласена за виновна за обвиненијата, ја ќекаат пет години затвор.

Инаку, во САД во 1996. се носи закон со кој се забранува кастрирање на личности помлади од 18. години.

Дел од жртвите на докторката биле уценувани да молчат.

Користејќи го овој трик ќе добиете бели заби за само 180 секунди – сè е природно

Дали пушите? Пиете ли многу кафе или чај? Тогаш овие проблеми доволно ви се познати! Ви предлагаме едноставен рецепт, со оки вашата насмевка ќе блесне. 

Потребно ви е само:

1. Содабикарбона

2. Лимон

3. Помешајте ги овие состојки и истрјте ги забите. ПО 180 секунди, ќе се види резултатот!

Еве како да го елиминирате стресот за 5 минути и да ги спречите болестите!

Тензија, нервоза, стрес, напнатост... Постои билка која ќе ви помогне да се опуштите за многу кратко време.

Рускиот научник Генадиј Малахов открил дека оваа билка која има фантастично дејство против замор и стрес.

Се што треба да направите е да земете исушен ловоров лист, ставте го пепленик, запалете го и искочете од просторијата. По десетина минути ловоровиот лист ќе изгори, а просторијата ќе биде полна со миризливиот дим кој прави посебна атмосфера. Имено, ловоровиот лист при согорувањето ослободува специфични материи кој нас ни помагаат да го ублажиме заморот и да се опуштиме.

Лесно внидушувајте и ќе осетите како се опуштате.

Најчитани

Твитови