Шокираност во Мадрид: Кристијано Роналдо сака да се врати во Англија!

Најдобриот светски фудбалер Кристијано Роналдо призна на судењето за затајување на данок дека сака да се врати во Англија.

Веќе од поодамна е познато дека против Роналдо има обвинение за затајување 15 милиони евра данок, поради што наводно летово веќе требало да го напушти Реал Мадрид.

Сега, Ронало истакнува дека и покрај тоа што останал во Мадрид, сега почнал да размислува и за можно заминување од клубот. Веќе постои недоумица кај него, како поради истрагата така и поради постојаните високи суспензии кои ги добива.

„Никогаш не сум имал проблеми во Англија, поради што секако дека сакам да се вратам таму. Во Шпанија го немам потребниот мир“ – истакна Роналдо на судењето.

Португалецот, наводно, ја мамел државата со криење на своите приходи од продажбата на правата за своите фотографии. Приходи кои ги криел, а случај кој го откри германски „Шпигел“.

Дете повредено во сообраќајка во гостиварско, возачот избегал

Патничко моторно возило непозната марка и регистарски ознаки управувано од засега непознат возач удрило во седум годишно дете од с.Старо Чајле-Гостивар и го напуштил местото на настанот.

По незгодата детето е однесено во Медицински центар Гостивар, каде и се констатирани тешки телесни повреди (фрактура на десна потколеница) и по укажаната лекарска помош е препратена на Клинички центар Скопје за понатамошно лекување.

Увид на лице место извршила екипа од Полициска станица Гостивар.

Kaролина повлече нога: Денес се мажи познатата српска пејачка!

Дефитнитивно оваа година е плодна за естрадата во регионот. Од самиот почеток на јануари, место песни се нижеа свадби. Така, последна која го кажа да досега беше Каролина, која во саботата се омажи за Михаил. Но. не се запира тука, во очекување на свадбата е и на Јана Бурческа.

Меѓутоа, вечерва свадба прави Наташа Беквалац и Лука Лазукиќ. Тие, како и нивните гости одмараат во луксузна вила каде што е готов базенот за забава.  А свадбата ќе биде во ресторан покрај море.

ВО ЖИВОТНА ОПАСНОСТ: Победникот на Евровизија е во лоша здраствена состојба!

Победникот на „Евровизија“, Салвадор Собрал ги откажа сите настапи, а неодамна е префрлен во болница каде што ќе му биде извршена трансплатација на срце. Португалските медиуми пренестуваат дека и живтот му е загрозен.

За неговите проблеми со срцето се пишуваше уште во мај, откако настапуваше на Евровизија во Киев. Последниот настапо го одржа на 8ми септември, па се повлече од сцената.

Најчитани

Твитови